29 Ocak 2014 #2262652

Tüvturk Lpg İzolasyonunu Kendileri Çıkarmış!

Isparta -Merkez Tuvtürk'te aracımı muayene ettirmek için internetten randevu aldım. Tüvturk ve Ulaştırma Bakanlığı'nın sitesinden araçta dikkat edilen ve istenilenleri kontrol ettim. Hatta aynı iş yerinde çalışan arkadaşım aynı yerde bir hafta önce Lpg'li aracını muayene ettirdi, ona da sordum nelere bakılıyor diye.


Ne o arkadaşım, ne Tüvturk'ün sitesinde nede Ulaştırma Bakanlığının araç muayene prosüdüründe LPG tankının izolasyonu ile ilgi hiçbir bilgi yok. Fakat aracım muayeneden LPG tankının altında izolazyon olmadığı için geçemedi.


Yetkili izolasyonun yeni istenmeye başlandığını söyledi, bende kendisine bu durumu kabul etmeyeceğimi söyledim. İzolasyon istendiği hiçbir yerde yer almıyor!

Mustan 10.879 Okunma

Cevaplar

  • Tüvtürk Temsilcisi14 Şubat 2014

    Sayın Müşterimiz, Öncelikle görüşlerinizi paylaştığınız için teşekkür ederiz. Araç muayenelerinde TÜVTÜRK araç muayene istasyonlarında aşağıdaki yönetmelik ve uygulamalara göre muayene hizmeti verildiğini belirtmek isteriz: * Araç Muayene İstasyonlarının Açılması, İşletilmesi ve Araç Muayenesi Hakkında Yönetmelik * 2918 Sayılı Karayolları Trafik Kanunu * Karayolları Trafik Yönetmeliği * Araçların İmal, Tadil ve Montajı Hakkında Yönetmelik * Avrupa Birliği Direktifleri * T.C.Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından yayımlanan Araç Muayenesi Kusurlar Tablosu Yakıt sistemlerinde Likit Petrol Gazı (LPG) kullanan araçlar R 67.01 regülasyonunun tüm gerekliliklerini sağlamalıdır. Yakıt tankı ile ilgili maddede “Tank bir sehpa ile ve silindirik olanlarda en az iki adet olmak üzere bağlama kayışı ile tank, araç şasisi ve kayışlar arasına izolasyon kullanılarak tam olarak sabitlenmelidir.” denilmektedir Her türlü soru ve sorununuzu, 0850 222 88 88’den ulaşabileceğiniz Çağrı Merkezimiz ve www.tuvturk.com.tr internet sitemiz aracılığı ile yanıtlamaya hazır olduğumuzu belirtir, güvenli yolculuklar dileriz. Saygılarımızla, TÜVTÜRK A.Ş.

  • Mustan30 Ocak 2014

    Görüldüğü üzere TÜVTÜRK tarafından şikayetime cevap veremediler. Çünkü geçerli bir dayanakları yok . Nereye bakılısa bakılsın Lpg tankının altına izolasyon istendiği yazmıyor. Neymiş ulaştırma Bakanlığının14.1.10 yakıt/gaz deposu uygun monte edilmemiş maddesini dayanak gösteriyor TüvTürk müşteri hizmetleri . O maddede izolazyondan bahsetmiyor. İzolazyon tek yakıt boruları egzoza 10cm den yakın olur ise yakıt boruları izole edilir deniyor.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön