03 Kasım 2015

Tüvturk Haksızlığa Uğradım!

Bugün Samandıra Tüvturk'e 1998 model Opel arabamı götürdüm. Aracımda geri vites lambası yanmıyormuş bir diğeri de sinyaller ayarsız dendi. Yaptırdım ve tekrar randevu aldım. Muayenede geri vites lambası yanmıyor dendi. Ve muayeneden geçirmeyip 181 TL'ye yeni randevu almam istendi. Durun temassızlık vardır dememe rağmen aracımı dışarıya almaya zorladılar. Oysaki ben aracımı çalıştırdım ve geri vites lambası şıkır şıkır yanıyordu. Bunu istasyon müdürüne söyledim. Kameradan bakıp teyit etmesine rağmen. Bantta iken yanmadı diyerek harç paramı yaktılar. Hakkımı helal etmiyorum. Bu bir zulümdür. İnsanları delirtmeye çalışıyorlar. Git yaptır dedikleri şey arızalı değil ki yaptırayım.

Cengizhan 977 Okunma

Cevaplar

  • Cengizhan03 Kasım 2015

    Aracım otomatik olduğu için vites kısa süreli tam geçmediğinden arızalı zannedilen geri vites lambası. Ben aracı geri vitese takınca çalıştı. Yani arıza yok. Ve bu sizin durum muayene yapan kişinin aracı testlere sokarken çalışmayan lamba ben aracı geri vitese takınca çalıştı. Sizin kendi kanunlarınız var. Ben ise haklıyım. Arıza yok. Ve tek bir takılma bile yapmıyor. orada da bunu ispatladım. Kamera kayıtları var. Mağduriyetim giderilmeli

  • Tüvtürk Temsilcisi03 Kasım 2015

    Sayın Müşterimiz, Karayolları Trafik Kanunu’nun değişik 35. maddesi gereğince çıkarılmış olan Araç Muayene İstasyonlarının açılması, işletilmesi ve araç muayenesi hakkındaki yönetmeliğin 8’nci maddesinde belirtilen esaslara göre, muayenesi yapılan araçlar muayeneden geçemedikleri taktirde, kendilerine tanınan 1 aylık süre içinde aynı muayene istasyonuna gelerek muayene tekrarını yaptırmak zorundadırlar. Bu süre içinde gelinen ikinci muayene, muayene tekrarı olarak sayılacağından ücret tahsil edilmeyecektir. Ancak muayene tekrar işleminde var olan Emniyetsiz, Ağır ve Hafif kusurlar tekrar kontrol edilmekte olup, Ağır ve Emniyetsiz kusurlardan bir tanesinin dahi giderilmediği görülmesi halinde araç muayenesi olumsuz sonuçlanmaktadır. Aracın kanal içerisindeki durumu incelenmekte olup kanaldan çıktıktan sonra herhangi bir müdahalede bulunulması mümkün değildir. Her türlü soru ve sorununuzu, 0850 222 88 88’den ulaşabileceğiniz Çağrı Merkezimiz ve www.tuvturk.com.tr internet sitemiz aracılığı ile yanıtlamaya hazır olduğumuzu belirtir, güvenli yolculuklar dileriz. Saygılarımızla, TÜVTÜRK A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön