11 Mayıs 2013 #1791670

Tüvturk Far Yıkama Zorunluluğu!

Aracımı Elazıp da Tüvturk muayene istasyonuna 10:05:2013 tarihinde muayenesi dolmamış olmasına rağmen muayenesini yaptırmak için götürdüm. Bütün işlemlerin sonunda raporda sadece far yönlerinin hatalı olduğunu ve bunların hafif kusur sayılmasına rağmen ve yine aynı raporda yer bulunmayan veya ağır kusur sayılamayan far yıkama cihazı yoktur diye bir kusur yer almamasına rağmen, aracım muayeneden geçmedi.


Bu işlemi yaptırmak bana maddi yönden ve zaman yönünden çok zarar ettiriyor. İşimizi bırakıp bununla uğraşmak zorunda kalıyoruz .Ayrıca aracımın parçaları da bu işlemler esnasında deforme oluyor. Vatandaşın hakkını kimler neden almak istiyor? Bu işe dur diyen yok mu?

Veysel 718 Okunma

Cevaplar

  • Tüvtürk Temsilcisi08 Haziran 2013

    Sayın Müşterimiz, Öncelikle görüşlerinizi paylaştığınız için teşekkür ederiz. Gaz desarjlı (XENON) far kullanan motorlu araçlarda, 76/756/AT direktifinin zorunlu olarak uygulamaya baslanma tarihinden (ilgili direktifte madde 6’ya bakınız) itibaren trafige çıkan araçlarda ilave olarak far yıkama ve temizleme mekanizması ve otomatik olarak çalısan far seviye ayarı bulundurulması zorunludur Her türlü soru ve sorununuzu, 0850 222 88 88’den ulaşabileceğiniz Çağrı Merkezimiz ve www.tuvturk.com.tr internet sitemiz aracılığı ile yanıtlamaya hazır olduğumuzu belirtir, güvenli yolculuklar dileriz. Saygılarımızla, TÜVTÜRK A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön