29 Ağustos 2015 #3602712

Tüvturk Fabrika Çıkışlı Orijinal Açık Kasa Kamyonet Muayeneden Onay Alamıyor!

12/08/2015 tarihinde Tüvturk Dudullu Muayene istasyonundan 34 ** *** plakalı Ford Transit açık kasa kamyonetimiz arka koruma çerçevesi yönetmeliğe uygun olmadığı sebebiyle ağır kusurlu bulunmuş ve muayeneden onay alamamıştır. Araç fabrikadan çıktığı gibidir üzerinde en ufak bir değişiklik yapılmamış ve her sene aynı muayene istasyonunda muayene yapılmaktadır.


Geçen sene kusurlu olmayan bu araç bu sene ağır kusurlu olmuştur. Bana sadece bir sorunun cevabını verin fabrika çıkışlı orijinal araç muayeneden nasıl geçmez? Bu konu da bütün makamlara şikayetimi ileteceğimden şüpheniz olmasın.

İlker 2.612 Okunma

Cevaplar

  • İlker02 Eylül 2015

    Vermiş olduğunuz cevap bu sorunun çözümüne yardımcı olmuyor. Size bir soru soruyorum, orijinal bir araç muayeneden teknik açıdan nasıl olur da onay alamaz.

  • Tüvtürk Temsilcisi31 Ağustos 2015

    Sayın Müşterimiz, Araç muayenelerinde TÜVTÜRK araç muayene istasyonlarında aşağıdaki yönetmelik ve uygulamalara göre muayene hizmeti verildiğini belirtmek isteriz: * Araç Muayene İstasyonlarının Açılması, İşletilmesi ve Araç Muayenesi Hakkında Yönetmelik * 2918 Sayılı Karayolları Trafik Kanunu * Karayolları Trafik Yönetmeliği * Araçların İmal, Tadil ve Montajı Hakkında Yönetmelik * Avrupa Birliği Direktifleri * T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından yayımlanan Araç Muayenesi Kusurlar Tablosu Bu doğrultuda, T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından her yıl güncellenerek yayımlanan kusurlar tablosuna göre verilen kusurlar giderilerek muayene tekrarı işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Her türlü soru ve sorununuzu, 0850 222 88 88’den ulaşabileceğiniz Çağrı Merkezimiz ve www.tuvturk.com.tr internet sitemiz aracılığı ile yanıtlamaya hazır olduğumuzu belirtir, güvenli yolculuklar dileriz. Saygılarımızla, TÜVTÜRK A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön