20 Nisan 2013 #1755092

Tüvturk Emniyetin Hatasını Bana Ödetiyor!

20.04.2013 tarihinde gittiğim TüvTurk araç muayene istasyonunda kontroller sonucu ruhsatımda yazan koltuk sayısı 5 yerine 4 olması gerektiği için aracım ağır kusurlu olarak tespit edilerek muayenesi onaylanmadı. Şimdi benden Trafik Şube'ye giderek yeni tescil belgesi çıkartmamı istiyorlar.


Zaten işten güçten binbir zorlukla vakit ayırıp muayene için uğraştığımız yetmemiş gibi bir de Emniyet'te saatlerce kuyruk bekleyip üstüne de 66,50TL para ödemem gerekiyor. Peki ama ruhsata bu yanlış bilgiyi işlemek benim suçum mu? Aracımın farı yanmasa sorumlusu benim kabul, ruhsata işli olmayan bir modifikasyonum vardır kabul, vergi borcumu ödemem kusur benim kabul ama bu hatayı memura ben mi yaptırdım?

Kerem 160 Okunma

Cevaplar

  • Kerem23 Nisan 2013

    Önceden hazırlanmış otomatik gönderdiğiniz cevap benim hiçbir işime yaramıyor. Uygulamanın sebebini sormuyorum, neden bu şekilde uygulandığını soruyorum. Bu konuda hiçbir sorumluluğu olmayan araç sahibini mağdur etmek yerine Emniyet'le aranızda kuracağınız bir sistemi kullanarak aynı düzeltme işlemi yine yapılabilirdi. Neyse boşa yazıyoruz nasılsa. Sizin pek umrunuzda değil ama dün bütün günüm Emniyet'te ziyan oldu ve işim yine hallolmadı. Bakalım kaç gün daha uğraştıracaksınız beni. Yıllık izinlerim sayenizde suyunu çekiyor. Benim yerime siz tatil yaparsınız artık.

  • Tüvtürk Temsilcisi22 Nisan 2013

    Sayın Müşterimiz, Öncelikle görüşlerinizi paylaştığınız için teşekkür ederiz. T.C.Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından kusurlar tablosu her yıl güncellenmektedir. Bu nedenle birebir kusur karşılığı kusurlar tablosunda bulunmayan kusurlar verilememektedir. İlk muayeneye geldiğinizde koltuk sayısı ile ilgili her hangi bir kayıt söz konusu olmamıştır. Ayrıca, trafik ve tescil belgelerinde bir dönem koltuk sayısı ile ilgili olarak bazı tescil kuruluşları koltuk sayılarını yazarken sürücü dahil yazmışlar, bazıları ise sürücü hariç yazmışlardır. Bu nedenle de zaman zaman belirsizlikler ortaya çıkmıştır. T.C. Ulaştırma,Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından yayımlanan Kusurlar Tablosuna http://www.ubak.gov.tr/BLSM_WIYS/KUGM/tr/HTML/html_sol_menu/20091006_133430_2769_1_64.html linkinden ulaşabilirsiniz. Her türlü soru ve sorununuzu, 0850 222 88 88’den ulaşabileceğiniz Çağrı Merkezimiz ve www.tuvturk.com.tr internet sitemiz aracılığı ile yanıtlamaya hazır olduğumuzu belirtir, güvenli yolculuklar dileriz. Saygılarımızla, TÜVTÜRK A.Ş

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön