14 Mayıs 2013 #1797992

Tüvturk Boş Yere Uğraştırdılar!

Tofaş Fiat marka1984 model Şahin'im var. Muayeneye götürdüm. Ağır kusur 10. 4. 6 üst yapı değişikliği binek araçları için asgari özelliklere dikkat edilmemiş .10. 5. 13 ağır kusur üst yapı değişikliği araç yeni bir model cins tip veya başka markaya dönüştürülmüş. 10. 5. 16 ağır kusur. Bunun anlamı nedir diye sordum. Araç change olmuş, bu olmaz şase yanlış mı yok eksik mi yok ruhsatla doğru mu? Evet olmaz kabul etmiyorum dediler araç Bağcılar trafik yazıyor.


Gittik sorduk. Böyle bir şey olmaz ruhsatlar doğruysa bir şey yapamazlar dedi. Araç 28 plaka Giresun trafiğe gittik. Dosyada bu konuda bir evrak yok ve sorun olmaz dediler . Araç 28 plakadan önce 61 Trabzon daymış. Bu sefer İTÜ makine fakültesine götürdüm.

Engin 2.185 Okunma

Cevaplar

 • Engin17 Ocak 2016

  Ruhsatta yazan şase numarası araçta yazanla aynı olduğuna göre ve şase No.. trş ila başliyorsa bu araç her şekilde orjinaldir peki İstanbul'daki maslaktaki ist Üniversitesi araç için orjinaldir rapor veriyor ama üniversite t.c. Cumhuriyetinin olduğu için burada gecmiyormuş bende İtalya ve Kazakistan Cumhuriyeti Hükümeti başvurmak kaldı ne de olsa burası Türkiye çok görmiyecen

 • Engin09 Ocak 2015

  kendileri anlamıyorlar bilmeden iş yapıyorlar

 • Engin09 Ocak 2015

  Lan bu araç 20 senedir muayene oluyor 20 senedir proje yoktu da niye yaptınız bu devletin üniversitesi araç her şeyinle uygundur diyor orijinal raporu veriyor bu tur turk hangi cumhürıyetin kanunları ve üniversitesinden rapor alacam buradaki olmadı gına göre Kazakistan İspanya nereden bana sorana kadar proje yı trafik şübesınden iste

 • Tüvtürk Temsilcisi18 Temmuz 2013

  Sayın Müşterimiz, Öncelikle görüşlerinizi paylaştığınız için teşekkür ederiz. Söz konusu aracınızın ruhsatında 1984 model 131 ŞAHİN olduğu belirtilmektedir. Aracınızın fiili görüntüsü ise kasa yapısı itibarı ile üst model DOĞAN kupasının varolduğu istasyon tarafından tespit edilmiştir. Dolayısıyla ruhsattaki araç tanımı ile aracın fiili yapısı arasındaki çelişki nedeni ile istasyon belge talebinde bulunmuş, araç üzerinde yapılan bu kupa değişikliğinin projeylemi yapılıp yapılmadığının ıspat edilmesini talep etmiştir. Muayeneler esnasında şüpheli durumlarda istasyonun belge talep etme yetkisi bulunmaktadır. Bu nedenle istasyonun yapmış olduğu uygulama doğrudur. Aracınızda tespit edilen kupa değişimi ile ilgili değişikliğin prosedürler içerisinde yapıldığına dair projesini istasyona ibraz ettiğiniz takdirde projeniz incelenecektir. Şayet proje 21.04.2005 tarihinden önce çizilmiş ise işlemleriniz yapılacaktır. Aksi takdirde muayene olumlu sonuçlanmayacaktır. Her türlü soru ve sorununuzu, 0850 222 88 88’den ulaşabileceğiniz Çağrı Merkezimiz ve www.tuvturk.com.tr internet sitemiz aracılığı ile yanıtlamaya hazır olduğumuzu belirtir, güvenli yolculuklar dileriz. Saygılarımızla, TÜVTÜRK A.Ş.

 • Tüvtürk Temsilcisi17 Temmuz 2013

  Sayın Müşterimizin şikayeti ile ilgili; Müşterimizin iletmiş olduğu mail adresinden geri dönüş yapılarak detaylı bilgilendirmeler yapılmıştır. Her türlü soru ve sorununuzu, 0850 222 88 88’den ulaşabileceğiniz Çağrı Merkezimiz ve www.tuvturk.com.tr internet sitemiz aracılığı ile yanıtlamaya hazır olduğumuzu belirtir, güvenli yolculuklar dileriz. Saygılarımızla, TÜVTÜRK A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön