17 Nisan 2013 #1743596

Tüvturk Aracımın Km'si Yanlış Yazılmış Mağdur Oldum!

Aracımı 2012 senesinde muayene yaptırdım o dönem aracım 111700 km de idi şuan aracımı satışa çıkardım. Alıcı 5664 e msj gönderdi ve aracın 177214 km de olduğu bilgisi geldi 2010 yılında ise aracın 106000 km de olduğu görünüyor tabi ben alıcı karşısında dolandırıcı konumuna düştüm.


Aracı sadece hafta sonları özel işim için kullanmaktayım bu tüvtürk'ün hatası hem insanlara mahcup olmamı hemde zarar etmemi sağladı. Konu ile ilgili internetten yaptığım araştırmalarda br çok insanın benim gibi mağdur olduğunu görmekteyim ve tüvtürk'ün yanıtı en yakın istasyona uğrayın olmuştur. Bu durumu düzeltmenin yolu varmıdır. Acil

Soner 5.416 Okunma

Cevaplar

  • Soner22 Nisan 2013

    Aracımla muayene istasyonunuza gittim görüştüm.Aracıma bakmadan böyle bir hatanın olabileceğini arşivleri inceleyeceklerini belirttiler.Bir gün sonra dönüş yaptılar ve bir evrak vererek hatanın kendilerinde olduğunu kabul edeceklerni bildirdiler evrakı aldım.Fakat 5664 deki mesajın düzelmeyeceğini ve her mesajda hatalı km nin geleceğini belirtiler bunun için ulaştırma bakanlıgıyla benim görüşmemi istediler.Burada hatayı yapan TÜV Türk Muayene istasyonudur kabullenende kendileridir ve ulaştırma bakanlıgınada hatalı bilgiyi veren aynı firmadır.Kendi hatalarını düzeltmem için benim uğraşmam gerekliymiş ve ulaştırma bakanlığında hangi birim ile görüşeceğimi bile bilmediklerini ifade etiler.Benim aracım TÜV Türk sayesinde lekelenmiştir ve ben ne kadar elimde verilen evrakta olsa aracımı satmakta zorlanmaktayım.Bu yanlışın bir an önce düzeltilmesini ve mesaj yolu ile gelen yanlış bilginin bir an önce ortadan kaldırılmasını istemekteyim.Kimsenin kimseye inanmadığı bir ortamda yaşamaktayız elimde evrakta olsa insanlar bana inanmamakta ve yalancı konumuna düşmekteyi.Gereğinin bir an önce yapılmasını rica ederim.

  • Tüvtürk Temsilcisi18 Nisan 2013

    Sayın Müşterimiz, Öncelikle görüşlerinizi paylaştığınız için teşekkür ederiz. KM ile alakalı hatalı işlem yapıldığını düşünüyorsanız araç sahibi olmanız şartı ile kimlik ve ruhsatla beraber en yakın istasyonumuza başvurarak detaylı bilgi alabilirsiniz. Her türlü soru ve sorununuzu, 0850 222 88 88’den ulaşabileceğiniz Çağrı Merkezimiz ve www.tuvturk.com.tr internet sitemiz aracılığı ile yanıtlamaya hazır olduğumuzu belirtir, güvenli yolculuklar dileriz. Saygılarımızla, TÜVTÜRK A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön