20 Temmuz 2016

Tüvturk Aracım Muayeneye Giderken Kaza Yaptı Bir Aylık Eksik Giderme Süresini Uzatmıyorlar!

28.06.2016 tarihindeki muayenemde geri vites lambası yanmadığından muayene tekrarı aldım. Kusuru giderdim ve dün (19.07.2016) muayene tekrarına giderken aracıma arkadan çarptılar. Aracın tamiri en az 10 gün süreceğinden 1 aylık sürede muayene tekrarını yaptırmamış olacağım ve tekrar muayene ücreti ödemek zorunda kalacağım. Çağrı merkezine durumu anlatıp ek süre talep ettim fakat hiçbir koşulda sürenin uzamayacağını ve tekrar ücret ödemem gerektiğini söylediler. Mail ve şikayet formlarını da doldurdum. Aracın kaza tutanağını, servis tutanağını, fotoğraflarını sunabileceğimi söyledim. Ancak cevap olumsuz. Bir avukatla görüşüp hakkımı arayacağım. Aracını gününde muayeneye götürmenin cezasını çekiyorum.

İlknur 1.168 Okunma

Cevaplar

  • İlknur20 Temmuz 2016

    Her türlü soru ve sorunumu her kanaldan olumsuz yanıtlamanız bana bir fayda sağlamadı. Konu ile ilgili ek bir maddenizin bulunmayışı bir teselli değil bir eksikliktir. Düzeltme veya geliştirme yönünde bir adım atıp sayın müşterinizi memnun edip cevap yazmanızı beklerim. Matbu cevabınızı her sorunda her müşterinize aynen yazmanız bir müşteri hizmeti değildir ancak buradaki şikayete cevap verme oranınızı yükseltebilir. Kısacası sorunumun çözülmedi.

  • Tüvtürk Temsilcisi20 Temmuz 2016

    Sayın Müşterimiz, Karayolları Trafik Kanunu’nun değişik 35. maddesi gereğince çıkarılmış olan Araç Muayene İstasyonlarının açılması, işletilmesi ve araç muayenesi hakkındaki yönetmeliğin 8’nci maddesinde belirtilen esaslara göre, muayenesi yapılan araçlar muayeneden geçemedikleri taktirde, kendilerine tanınan 1 aylık süre içinde aynı muayene istasyonuna gelerek muayene tekrarını yaptırmak zorundadırlar. Bu süre içinde gelinen ikinci muayene, muayene tekrarı olarak sayılacağından ücret tahsil edilmeyecektir. Bu durum muayene raporu üzerinde de belirtilmiştir, 1 aylık zaman dilimi içinde farklı istasyonda yapılan veya bir aylık sürenin dolmasından sonra gelinen muayenelerde muayene ücreti tam olarak alınmaktadır. Kazalı araçlar ya da farklı durumlar için belirtilen ek bir madde olmadığı için sürenin uzatılması mümkün olmayacaktır. Her türlü soru ve sorununuzu, 0850 222 88 88’den ulaşabileceğiniz Çağrı Merkezimiz ve www.tuvturk.com.tr internet sitemiz aracılığı ile yanıtlamaya hazır olduğumuzu belirtir, güvenli yolculuklar dileriz. Saygılarımızla, TÜVTÜRK A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön