17 Eylül 2014

Tüvturk Anlamsız Rapor!

15.09.2014 Sakarya merkez Tüvtürk istasyonunda muayeneye girdim. 2007 model Megan aracımda mercekli far sistemim var faturalı olarak aldığım Zenon sistemi taktırdım ve aracımda içeriden ayarlanabilen otomatik yükseklik alçaklık ayarlama sistemi bulunmaktadır. Ancak ben muayeneden ağır kusur olarak kalıyorum bu aracın fabrikasyon olarak Zenon olarak üretilen modellerinde de aynı sistem var ama o araçlar geçiyor.


Ben Tuvtürk ten mantıklı bir açıklama istiyorum. O zaman bu ürünlerin satışlarını yasaklasınlar insanlarda boşuna para verip satın almasınlar.

Cihan 1.206 Okunma

Cevaplar

  • Tüvtürk Temsilcisi19 Eylül 2014

    Sayın Müşterimiz, Öncelikle görüşlerinizi paylaştığınız için teşekkür ederiz. Araç muayenelerinde TÜVTÜRK araç muayene istasyonlarında aşağıdaki yönetmelik ve uygulamalara göre muayene hizmeti verildiğini belirtmek isteriz:  Araç Muayene İstasyonlarının Açılması, İşletilmesi ve Araç Muayenesi Hakkında Yönetmelik  2918 Sayılı Karayolları Trafik Kanunu  Karayolları Trafik Yönetmeliği  Araçların İmal, Tadil ve Montajı Hakkında Yönetmelik  Avrupa Birliği Direktifleri  T.C.Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından yayımlanan Araç Muayenesi Kusurlar Tablosu Xenon farların Ağır Kusur olarak değerlendirilmesi, 01.01.2012 tarihi itibariyle T.C.Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından yayımlanan kusurlar tablosu ile birlikte başlamıştır.. Aracınızın orijinalinde xenon far sistemi mevcut ise bu durum kusur olarak değerlendirilmez. Xenon farlarla ilgili detayları 76/356 AT yönetmeliğinde bulabilirsiniz. Ancak, orijinalinde olmayan sonradan montajı yapılan ve uygun olmayan xenon far sistemi olan araçlarda genellikle otomatik far ayar seviye sezicileri montajı yapılamamaktadır. Bu nedenle Xenon Far otomatik seviye sezicisi olmayan araçlar için aşağıdaki şekilde kusurlar verilmek sureti ile kusur derecelendirmesi yapılır. Gaz deşarjlı far (xenon):Far yükseklik ayarlayıcısı yok Ağır Kusur Gaz deşarjlı far (xenon):Far yükseklik ayarlayıcısı çalışmıyor Ağır Kusur Her türlü soru ve sorununuzu, 0850 222 88 88’den ulaşabileceğiniz Çağrı Merkezimiz ve www.tuvturk.com.tr internet sitemiz aracılığı ile yanıtlamaya hazır olduğumuzu belirtir, güvenli yolculuklar dileriz. Saygılarımızla, TÜVTÜRK A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön