19 Temmuz
Yorum Yap
#10684007

Ayvalık Tüvtürk Araç Muayene İstasyonu Ayrımcılığı!

Tüvtürk araç muayene istasyonu Ayvalık'ta 19/07/2018 tarihinde aracımı muayeneye götürdüm. Plakamın köşelerinde vida var diye ağır kusurlu sayılıp geri çevirdiler. Oysaki benden önceki araçta aynı şekilde plakalar vida ile tutturulmuştu. Ben o aracın plakasının fotoğrafını çektim ve ilgili kişiye eğer bir kusur var ise herkese eşit muamele yapılmalı diye itiraz ettim. Benimle çok kaba ve tehditkar konuştular ve durumu amirlerine bildirdim ancak bana ne bir şartname ne de kanun gösteremediler yani ağır kusur nelere denir soruma bir evrak veya kanun/şartname/yönetmelik ibraz edemediler. Ayvalık Tüvtürk tamamıyla ahbap çavuş ilişkisi ile yönetiliyor ve İstanbul plakalı araçlara özellikle zorluk çıkarıyorlar.

Murat 8.241 Okunma

Cevaplar

 • Murat27 Temmuz

  AyvalıktakiTÜVTÜRK muayene istasyonunda tarafıma yapılan kasıtlı ve ahlaki değerlerden uzak muameleden dolayı şikayetimi bildirmiştim. Henüz hiçbir sonuç alınmadığını söyleyeyim. Tarafıma verilen muayene tekrari için internetten muayene tekrarı olarak İstanbul Dudullu Tüvtürk'e randevu aldım. Bu sabah gittiğimde bir de ne göreyim aracın ilk muayenesi Ayvalık olduğundan Balıkesir ili sınırları içinde muayene tekrarı oluyormuş. Yani İstanbul için tekrar muayene randevusu alıp tekrar harç parası ödemem gerekiyormuş. Efendim bu kural muayene raporunda yazıyormuş. Evet baktım ve küçücük yazıların içinde var yazıyor. 

 • Murat24 Temmuz

  Bana yapılan gero dönüş sadece şikayetimi dinlemek amaçlıydı. Bu sorun ile ilgili kisiler hakkında alınan veya alınması gerek tedbir ile ilgili hiçbir bilgi verilmedi. Sonuç olarak Tüvtürk ayvaluk aynı tas aynı hamam devam ediyor. Yapılması geteken bir teftiş ekibi gönderilip denetleme yapılması ve benim bahsettiğim tarihteki kamera kayıtları dahil herturlu evrakın incelenmesi ve suistimal var ise ki bende delili var, sorumluların cezalandırılması idi. Ne yazık ki olayı yine ortbas ettiler.

 • Tüvtürk Temsilcisi20 Temmuz

  Sayın Müşterimizin şikayeti ile ilgili; Müşterimizin iletmiş olduğu telefon numarasından geri dönüş yapılarak detaylı bilgilendirmeler yapılmıştır. Her türlü soru ve sorununuzu, 0850 222 88 88’den ulaşabileceğiniz Çağrı Merkezimiz ve www.tuvturk.com.tr internet sitemiz aracılığı ile yanıtlamaya hazır olduğumuzu belirtir, güvenli yolculuklar dileriz. Saygılarımızla, TÜVTÜRK

 • Murat19 Temmuz

  Yukarıdakilere ilave olarak, randevum 11:45 olmasına rağmen tek gişe memuresinin çalışması ve 09:40-12:45 arası 4 defa sigara molası vermesi sebebiyle bana sıra 12:45de geldi. Yine bu ahbap çavuş ilişkisi ile 2 adet araçta yangın tüpü ve ilkyardım çantası olmamasına rağmen onay verdiler bunlarında fotoğrafları bende mevcut. Bunu görevlilere söylediğimde efendim o hafif kusurmus. Peki benim plakamdaki vida mi daha tehditkar insan hayati için yoksa yangın çıksa tüp olmamasimi daha tehlikeli. 

Ziyaretçi Yorumları

Benzer Şikayetler