23 Eylül 2014

Tüvturk Sistemi Trafik İle Entegre Değil.

Aracımı Tüvtürk Gaziemir İzmir istasyonunda genel muayeneye sokturdum. Rapora araç rengimin trafik kayıtlarında var olmadığı işlendi. Düzelttirmem için 1 hafta süre verildi, yoksa muayene geçersiz sayılacakmış. Narlıdere trafik şubeden aldığım raporda renk görünüyor ve hem araç faturası, hem de ruhsatla uyuşuyor. İşleri güçleri git-gel yaptırmak.

Herkes aracımla ilgili bilgiye ulaşıyor, Tüvtürk ulaşamıyor. Düzelttirmem gereken bir şey de yok, bozuk değil ise tamir etme denir. Ne amaca hizmet vizeyi ruhsatta bandrollemiyorlar? Trafikteki bilgileri sistemleri göremiyor ise bu vatandaşın kusuru mu? Müşteri ilişkileri hatanın bende olduğunu söylüyor. Bu nasıl hizmet?

Mengü 2.268 Okunma

Cevaplar

  • Mengü 18 Nisan 2015

    Trafikteki bilgileri sisteminize ben taşımayacağım, onu siz yapacaksınız. İstasyon olmasa bile gn md. Lüğünüz kusurlu. Trafik bilgileriniz doğru düzgün alıp sisteminize işleyeydiniz, sizin hatalarınızı vatandaş düzeltmek zorunda değil, terbiyesizlik etmeyin. Sorun çözmek yerine sorun yaratıyorsunuz. Umarım muayene işleri tekrar karayollarına geçer de sizden kurtuluruz.

  • Mengü'nün Teşekkür Mesajı26 Eylül 2014

    İstasyon görevliniz ve ilgili ilçe trafik yakın işbirliği ile sorunum çözüldü. Gaziemir istasyona teşekkürler.

  • Tüvtürk Temsilcisi26 Eylül 2014

    Sayın Müşterimiz, Öncelikle görüşlerinizi paylaştığınız için teşekkür ederiz. 20.03.2014 tarihli EGM Genelgesiyle yürürlüğe giren yasal uygulama ile araçların elektronik tescil bilgilerinde eksik bilgi olması durumunda tescil kayıtlarının güncellenmesi zorunludur. Yazının ilgili maddesi aşağıda tarafınıza sunulmuştur. Araç tescil kayıtlarında muayenenin yapılmasını engelleyecek yanlış veya eksik bilgi olan durumlarda ise,trafik tescil bilgisayar kayıtlarının güncellenmesine müteakip muayene işlemlerinin yapılması. Aracınızın muayeneye geldiği esnada tescil kayıtlarından tespit edilen bilgilerde aracınızın renk alanı boş (eksik) görünmekte olup, bu bilginin tescil şubesi tarafından güncellenmesi yukarıda bahsedilen ilgili genelge gereği zorunlu olduğu ve istasyonumuzun çalışmasını kurallarıyla yerine getirdiği hususunu bilgilerinize sunarız.. Her türlü soru ve sorununuzu, 0850 222 88 88’den ulaşabileceğiniz Çağrı Merkezimiz ve www.tuvturk.com.tr internet sitemiz aracılığı ile yanıtlamaya hazır olduğumuzu belirtir, güvenli yolculuklar dileriz. Saygılarımızla, TÜVTÜRK A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön