25 Ekim 2016

Tüvturk Samandıra Personel Ve Teknisyen Bilgisizliği.

Personel ile konuşmaya bile tenezzül etmedim. 22/10 Muayenede aracı ağır kusurlu olarak trafiğe çıkılamaz olarak neticelendirdiler. Bu kadar cahilce ve bu kadar bilgisizce kafalarına göre hareket etmeleri, çoluk çoluğun bilgisiz kararlarına kalmış bir sistem. Yazık. Araç kusursuz olarak geçmesi gerekirken, araca muayene tekrarı? Sadece gülüyorum. Sabah suları 9.20 / 9.40 kamera görüntülerine incelesinler, sonra tarafıma dönsünler.

İşinizi ne kadar düzgün yaptığınız ortada, neden?
-Direksiyon yağı kaçağı var a. Kusurlu (kaçak yok, o araçta rekorlarda terleme var (Servis) - Zenon Kit Far (a. Kusurlu) (o kit Borusan tarafından takıldı, sanayi malı değil) o modelli araçlarda zaten çek motor yok (Servis)
-İlk yardım çantası ve reflektör eksik? (Araçta 2 Adet ilk yardım çantası var/ 4 Adet reflektör var)

Şimdi siz, o kadar çöp araç geçiriyorsunuz, arkadaşınız arar geçmeyen adam geçer.

Onder 1.560 Okunma

Cevaplar

  • Onder25 Ekim 2016

    Gereksiz bir açıklama, işinize geldiği gibi. Siz kusursuz olun, bende kusursuz olurum merak etmeyin. Siz konuyu bile anlamamışsınız.

  • Tüvtürk Temsilcisi25 Ekim 2016

    Sayın Müşterimiz, Araç muayenelerinde TÜVTÜRK araç muayene istasyonlarında aşağıdaki yönetmelik ve uygulamalara göre muayene hizmeti verildiğini belirtmek isteriz: Araç Muayene İstasyonlarının Açılması, İşletilmesi ve Araç Muayenesi Hakkında Yönetmelik 2918 Sayılı Karayolları Trafik Kanunu Karayolları Trafik Yönetmeliği Araçların İmal, Tadil ve Montajı Hakkında Yönetmelik Avrupa Birliği Direktifleri T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından yayımlanan Araç Muayenesi Kusurlar Tablosu Xenon farların Ağır Kusur olarak değerlendirilmesi, 01.01.2012 tarihi itibariyle T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından yayımlanan kusurlar tablosu ile birlikte başlamıştır. Aracınızın orijinalinde xenon far sistemi mevcut ise bu durum kusur olarak değerlendirilmez. Xenon farlarla ilgili detayları 76/356 AT yönetmeliğinde bulabilirsiniz. Ancak, orijinalinde olmayan sonradan montajı yapılan ve uygun olmayan xenon far sistemi olan araçlarda genellikle otomatik far ayar seviye sezicileri montajı yapılamamaktadır. Bu nedenle Xenon Far otomatik seviye sezicisi olmayan araçlar için aşağıdaki şekilde kusurlar verilmek sureti ile kusur derecelendirmesi yapılır. Gaz deşarjlı far (xenon):Far yükseklik ayarlayıcısı yok Ağır Kusur Gaz deşarjlı far (xenon):Far yükseklik ayarlayıcısı çalışmıyor Ağır Kusur İlk yardım çantası ve reflektörün personelin görebileceği bir yerde konumlandırılması halinde kontrolü sağlanabilmektedir. Her türlü soru ve sorununuzu, 0850 222 88 88’den ulaşabileceğiniz Çağrı Merkezimiz ve www.tuvturk.com.tr internet sitemiz aracılığı ile yanıtlamaya hazır olduğumuzu belirtir, güvenli yolculuklar dileriz. Saygılarımızla, TÜVTÜRK A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön