03 Eylül 2013

Tüvturk Muayenede Tutarsızlık!

Benim 1 tane 97 model Ford Ka aracım var. Benim aracım 5 kişiliktir ve ruhsatta 5 kişilik tescil edilmiş ve bu aracın orjinalinde de 5 kişilik yazmasına rağmen oradaki kişi muayeneden geçirmedi ve aracının koltuk sayısını azalt, emniyet kemeri fazla dedi. Aynı arabadan akrabamda da var. O da 3 4 ay önce yaptırmış geçmiş. O marka araçta da 2 emniyet kemeri var. Arkada arkadaşım oda geçmiş. Bana yardımcı olan kişi diyor ki aracın senin 4 kişilik git 4 kişilik yaptır diyor başka birşey demiyor.

Siz kral mısınız 5 kişilik arabaya kendiniz hüküm veriyorsunuz ve 4 kişi yapılmasını emrediyorsunuz? Sizi, oraya bize yardımcı olmanız için koymuşlar.

Cüneyt 211 Okunma

Cevaplar

  • Tüvtürk Temsilcisi27 Eylül 2013

    Sayın Müşterimiz, Öncelikle görüşlerinizi paylaştığınız için teşekkür ederiz. T.C.Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından kusurlar tablosu her yıl güncellenmektedir. Bu nedenle birebir kusur karşılığı kusurlar tablosunda bulunmayan kusurlar verilememektedir. İlk muayeneye geldiğinizde koltuk sayısı ile ilgili her hangi bir kayıt söz konusu olmamıştır. Ayrıca, trafik ve tescil belgelerinde bir dönem koltuk sayısı ile ilgili olarak bazı tescil kuruluşları koltuk sayılarını yazarken sürücü dahil yazmışlar, bazıları ise sürücü hariç yazmışlardır. Bu nedenle de zaman zaman belirsizlikler ortaya çıkmıştır. T.C. Ulaştırma,Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından yayımlanan Kusurlar Tablosuna http://www.ubak.gov.tr/BLSM_WIYS/KUGM/tr/HTML/html_sol_menu/20091006_133430_2769_1_64.html linkinden ulaşabilirsiniz. Her türlü soru ve sorununuzu, 0850 222 88 88’den ulaşabileceğiniz Çağrı Merkezimiz ve www.tuvturk.com.tr internet sitemiz aracılığı ile yanıtlamaya hazır olduğumuzu belirtir, güvenli yolculuklar dileriz Saygılarımızla, TÜVTÜRK A.Ş

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön