06 Mayıs 2013

Tüvturk Muayene Yaptıramadım!

Müşteri temsilcinizle yapmış olduğum görüşmelerde Zenon yada bizenonlu araçlarda far yıkamanın zorunlu olduğu ve far yıkama olmadığı zaman aracımın muayeneden geçemeyeceği söylendi. Avukat olmam dolayısıyla yaptığım araştırmalarda böyle bir zorunluluğa rastlamadım. Ulaştırma Bakanlığı'nın yayınladığı 2012 ve sonrası için ağır kusur tablosunda da far yıkamanın olmaması ağır kusur olarak geçmemiştir.

Sizden ricam bu tür araçlarda far yıkamanın olmamasının ağır kusur olduğu hakındaki müşteri temsilcinizin iddiasını doğrulayacak bilgilere nereden ve nasıl ulaşacağım. Bu tür bir uygulama yönetmeliklerde var mı yoksa Tüvturk ün kendi uygulaması mı?

Metin 178 Okunma

Cevaplar

  • Tüvtürk Temsilcisi07 Haziran 2013

    Sayın Müşterimiz, Öncelikle görüşlerinizi paylaştığınız için teşekkür ederiz. Gaz desarjlı (XENON) far kullanan motorlu araçlarda, 76/756/AT direktifinin zorunlu olarak uygulamaya baslanma tarihinden (ilgili direktifte madde 6’ya bakınız) itibaren trafige çıkan araçlarda ilave olarak far yıkama ve temizleme mekanizması ve otomatik olarak çalısan far seviye ayarı bulundurulması zorunludur. Her türlü soru ve sorununuzu, 0850 222 88 88’den ulaşabileceğiniz Çağrı Merkezimiz ve www.tuvturk.com.tr internet sitemiz aracılığı ile yanıtlamaya hazır olduğumuzu belirtir, güvenli yolculuklar dileriz. Saygılarımızla, TÜVTÜRK A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön