21 Eylül 2013

Tüvturk LPG Tankı Üretim Tarihi!

Ankara İvedik istasyonuna gittiğimde LPG tankında tarih yazmıyor diye geri çevrildik. Araç zaten 99 model Tankın 10 yılı doldurması imkansız. Halbuki 2011 yılında sorunsuz muayeneden geçmiştim. Makine mühendisleri Odasına ve tamircilere para kazandırmak için anlaşma yapıldığı açıkça ortadadır. Boş yere Bir sürü zaman ve para harcıyoruz yazık günah değil mi ?

Hasan 5.295 Okunma

Cevaplar

  • Tüvtürk Temsilcisi27 Eylül 2013

    Sayın Müşterimiz, Öncelikle görüşlerinizi paylaştığınız için teşekkür ederiz. Gaz Sızdırmazlık belgesi 15 Mart 2012 tarihi itibariyle zorunlu evraklar içerisinden çıkartılıp, kusurlar tablosuna hafif kusur olarak alınmıştır.Ancak istasyonumuza giderken aşağıdaki hususlara dikkat etmenizi rica ederiz. Muayeneye gelirken LPG/CNG Tankının üzerinde yer alan bilgi etiketindeki bilgilerinin okunur şekilde gelmesi gerekmektedir. Muayeneye girdikten sonra muayene raporunuzda LPG/CNG'li aracın, "Sıvı Gaz Sistemi onaysız" kusuru varsa Muayene Tekrarına veya yeni bir Muayeneye gelirken yeniden düzenlenmiş Montaj Tespit Raporu ve sızdırmazlık raporu getirilmesi zorunludur (İlk muayenesinde getirilen rapor geçerliliğini yitirmiştir). İlk muayenelerinde LPG/CNG sistemi ile ilgili olarak "Sıvı Gaz Sistemi Onaysız" kusuru dışında LPG/CNG sistemine ait başka bir Ağır Kusur almaları durumunda, muayene tekrarına veya bir sonraki muayenesine gelirken YENİ TARİHLİ GAZ SIZDIRMAZLIK RAPORU getirmek zorundadırlar. Bu evrakı olmayan araçlara hizmet verilemez. Yukarıda belirtilen şartlara uyulmaması halinde istasyonlarımız gaz sızdırmazlık belgesi istemekle yükümlüdürler. Her türlü soru ve sorununuzu, 0850 222 88 88’den ulaşabileceğiniz Çağrı Merkezimiz ve www.tuvturk.com.tr internet sitemiz aracılığı ile yanıtlamaya hazır olduğumuzu belirtir, güvenli yolculuklar dileriz. Saygılarımızla, TÜVTÜRK A.Ş.

  • Hasan 24 Eylül 2013

    TÜVTÜRK vatandaşı canından bezdiriyor. Yok trafik cezanı ödedinmi vergini yatırdınmı sigortan varmı vsvs tankın üzerindeki tarih kaç haneli diye işi yokuşa sürüyor.Bizim ülkenin şartları henüz buna hazır değil.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön