24 Ocak 2014

Tüvturk Keyfi Kusurlu Kararı Veriyor!

Arabamın ilk muayenesi için 23.01.2014 tarihinde Orhanlı Tüvturk'e gittim. Muayene sonucu ağır kusur raporu verildi. Sorunda ruhsatımın yakıt cinsi yazan yerin küçük bir yerinde ( yazıyı bozmayacak şekilde ) silme kazıma olduğu belirtildi.

Oysaki ruhsatın kendi naylonuna yapışmış bir yerdi. Yetkililere izah ettim kabul etmediler. Ruhsatımı yenilemem gerektiğini söylediler. Neden yakıt cinsini kazıyım ki? Arabam fabrika çıkışlı benzinli. Bu hatanın düzeltilmesini rica ediyorum.

Merve 470 Okunma

Cevaplar

  • Tüvtürk Temsilcisi24 Ocak 2014

    Sayın Müşterimiz, Öncelikle görüşlerinizi paylaştığınız için teşekkür ederiz. Araç muayenelerinde TÜVTÜRK araç muayene istasyonlarında aşağıdaki yönetmelik ve uygulamalara göre muayene hizmeti verildiğini belirtmek isteriz: * Araç Muayene İstasyonlarının Açılması, İşletilmesi ve Araç Muayenesi Hakkında Yönetmelik * 2918 Sayılı Karayolları Trafik Kanunu * Karayolları Trafik Yönetmeliği * Araçların İmal, Tadil ve Montajı Hakkında Yönetmelik * Avrupa Birliği Direktifleri * T.C.Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından yayımlanan Araç Muayenesi Kusurlar Tablosu Bu doğrultuda, T.C.Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından yayımlanan kusurlar tablosuna göre ruhsatta silinti kazıntı olması muayenede ağır kusur (AK) olarak değerlendirilmektedir. Her türlü soru ve sorununuzu, 0850 222 88 88’den ulaşabileceğiniz Çağrı Merkezimiz ve www.tuvturk.com.tr internet sitemiz aracılığı ile yanıtlamaya hazır olduğumuzu belirtir, güvenli yolculuklar dileriz. Saygılarımızla, TÜVTÜRK A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön