17 Mayıs 2016

Tüvturk Hatalı Jant.

İzmir Bergama Tüvturk istasyonunda aynı jantlar ile daha önce geçtiğim muayeneden bu sefer jantların 8 delikli olması yüzünden ağır kusurlu olarak kaldım. Muayeneyi yapan çalışan gözümün önünde "abi bu jantlarla geçiriyor muyuz" diye sordu ve daha tecrübeli olduğunu tahmin ettiğim diğer çalışan "tabi tabi" diye karşılık verdi.

Fakat sonuç olarak kaldım ve daha önce geçtiğimi söylediğimde ise kalifiye Tüvturk elemanlarının cevabı o zaman öyleydi şimdi böyle oldu. Şimdi soruyorum nerede uygulama standardı, nerede adalet, nerede hakkaniyet? Yani bu kural bu ise her zaman uygulayın ve tüm Tüvturk istasyonlarında uygulansın. Bunu okuyan görevli hemen bana bir cevap yazar eminim. Çünkü oraya iki yönetmelik, üç kural yazar hemen haklı olur. Peki benim bu yaşadıklarım haksızlık olduğuna kanıt değil mi? Ama neyse ya kral onlar, onların dediği olur.

Ali 1.805 Okunma

Cevaplar

  • Tüvtürk Temsilcisi17 Mayıs 2016

    Sayın Müşterimiz, Araç üzerinde bulunan jantlar orijinal olmalıdır, boşta bijon sayısı olması T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından yayımlanan Araç Muayenesi Kusurlar Tablosuna göre Ağır Kusur olarak değerlendirilmektedir. Orijinal jantların takılması, ya da jant üreticisinden şu anki jantların araçta kullanılabileceğine dair uygunluk belgesi alınması durumunda muayene tekrarından geçebilir. Her türlü soru ve sorununuzu, 0850 222 88 88’den ulaşabileceğiniz Çağrı Merkezimiz ve www.tuvturk.com.tr internet sitemiz aracılığı ile yanıtlamaya hazır olduğumuzu belirtir, güvenli yolculuklar dileriz. Saygılarımızla, TÜVTÜRK A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön