Tüvturk Aracımın Muayeneden Geçmemesi...

Ersin A. |

Seat leon aracım var. geçenlerde muayeneye gittik, sis farları xenon olduğu için geçmedi fakat bırakın sisi farları xenon olan araçlar bile çok rahat muayeneden geçiyor ama oradaki arkadaşlar kafayı taktılar ya geçirmediler. şimdi bir daha muayene ücreti ödeyeceğiz bu çifte standart veyahut bizim işimizi görecek bir dayımız olmadığı için mi geçmiyor devlet bizi böyle insanların eline bırakıp onların keyfine göre muameleye tabi tutması çok yanlış şimdi soruyorum bu sisleri değil farları xenon araçlar muayeneden nasıl geçiyor, bir de illaki bir muayene ücreti daha mı ödeyelim ben bu işe bir anlam veremedim kızdım aracım muayenesiz kalsın arkadaş.

Etiketler :

Muayene Yaptıramamak Ücret ve Ödemeler

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Ersin A.
  18 Nisan
  18:51

  Saolun hiç bir şey çözülmedi bende inat ettim aracıma muayene yaptırmıyorum bu nasılsa mecbur zihniyeti bir gün sonaerecek bedavadan para kazanan bu şirketler bizden haksız yere aldıkları bu paralar nasılsa biyerden çıkacak rabbim den ogünleri kısa zamanda görmeyi diliyorum ve bu arkadaşları yüce Allah'a havale ediyorum

 • Ersin A.
  08 Ocak
  17:08

  Sayın arkadaşım benim aracımda sizin dediginiz özellik büyük ihtimallevar ama ben benim aracımdan çok daha düşük modelli araçlar geçiyor diyorum kaldıki bu sisfarı benim aracımda sis farı olmayan bir model olsa yinede muayeneden geçmiyecekmi benim nedemek istedigimi anlıyor musunuz saygılarımla

 • 07 Ocak
  14:59

  Sayın Müşterimiz,

  Sis farlarında xenon far olması T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından yayımlanan kusurlar tablosu 03.03.2014 tarihi itibariyle Ağır Kusurdur.

  Araçların orijinalinde xenon far sistemi mevcut ise otomatik far yükseklik ayarlayıcısı olması durumunda kusur olarak değerlendirilmez.

  Xenon farlarla ilgili detayları 76/356 AT yönetmeliğinde bulabilirsiniz.

  Ancak, orijinalinde olmayan sonradan montajı yapılan ve uygun olmayan xenon far sistemi olan araçlarda genellikle otomatik far ayar seviye sezicileri montajı yapılamamaktadır. Bu nedenle Xenon Far otomatik seviye sezicisi olmayan araçlar için aşağıdaki şekilde kusurlar verilmek sureti ile kusur derecelendirmesi yapılır.

  Gaz deşarjlı far (xenon):Far yükseklik ayarlayıcısı yok Ağır Kusur
  Gaz deşarjlı far (xenon):Far yükseklik ayarlayıcısı çalışmıyor Ağır Kusur

  Muayene tekrar işleminde var olan Emniyetsiz, Ağır ve Hafif kusurlar tekrar kontrol edilmekte olup, Ağır ve Emniyetsiz kusurlardan bir tanesinin dahi giderilmediği görülmesi halinde araç muayenesi olumsuz sonuçlanmaktadır. Dolayısıyla muayene tekrarından da kalan araçlar için ücret ödenerek yeniden muayene işlemleri başlatılmalıdır.

  Her türlü soru ve sorununuzu, 0850 222 88 88’den ulaşabileceğiniz Çağrı Merkezimiz ve www.tuvturk.com.tr internet sitemiz aracılığı ile yanıtlamaya hazır olduğumuzu belirtir, güvenli yolculuklar dileriz.

  Saygılarımızla,

  TÜVTÜRK A.Ş.