Tüvturk 2 Kere Fenni Muayene Ücreti Aldılar!

Hakan A. |

Tayinim çıktı Fenni muayeneyi yaptırayım dedim sorun çıktı. Ruhsatta 5 yazması gerekirken 4 yazıyormuş değiştirelim dedik Tüvtürk Boyabat'ta işlemi başlatık ama tayin çıkınca Samsun'a geldim. Yarım kalan işlemi samsunda devam ettirim dedim yok devam ettiremezsin dedi Tüvtürk yeni muayene parası yatıracaksın yatırdık. Velhasılı kelam aynı şirket benden 2 kere muayene parası aldı.

Hakkımı helal etmiyorum para kazanmak amacıyla insanları modern şekilde mağdur etmek anlamına geldiğini düşünüyorum...

Etiketler :

Ücret ve Ödemeler Personel Davranışı

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Hakan A.
  08 Mart
  01:08

  Kanunlar size çalışıyor o zaman

 • 24 Şubat
  13:43

  Sayın Müşterimiz,

  Öncelikle görüşlerinizi paylaştığınız için teşekkür ederiz.

  Karayolları Trafik Kanunu’nun değişik 35. maddesi gereğince çıkarılmış olan Araç Muayene İstasyonlarının açılması, işletilmesi ve araç muayenesi hakkındaki yönetmeliğin 8’nci maddesinde belirtilen esaslara göre, muayenesi yapılan araçlar muayeneden geçemedikleri taktirde, kendilerine tanınan 1 aylık süre içinde aynı muayene istasyonuna gelerek muayene tekrarını yaptırmak zorundadırlar. Bu süre içinde gelinen ikinci muayene, muayene tekrarı olarak sayılacağından ücret tahsil edilmeyecektir. 1 aylık zaman dilimi içinde gelinen ikinci muayene tarihi veya bir aylık sürenin dolmasından sonra gelinen muayenelerde muayene ücreti tam olarak alınmaktadır.

  Gezici istasyonlarda yapılan muayenelerin tekrarları, aynı gezici istasyonda yapılabildiği gibi gezici istasyonun bağlı bulunduğu ilin sabit istasyonlarında da muayene tekrarı yapılabilmektedir.

  İlgili yönetmelikte muayene tekrarı için verilmiş hak 30 günlük süreyi kapsamaktadır ve herhangi bir şekilde bu sürede değişiklik yapılamamaktadır.

  Saygılarımızla,

  TÜVTÜRK A.Ş.