Visit Xolvie to read complaints and reviews, or file yours.

Tütün Ve Alkol Dairesi Başkanlığı (TADB)

67100
(6 değerlendirme)
Şikayet Yaz
Şikayetler
106 Şikayet (Son 1 yıl)
Tütün Ve Alkol Dairesi Başkanlığı (TADB)
67100
(6 değerlendirme)
Şikayet Yaz

Tütün Ve Alkol Dairesi Başkanlığı (Tadb) Sigaraya Komisyon Alıyorlar

profile
Kazım
07 Nisan 12:41
122

Tutun Ürünleri Resmi Olmayan Zamlar

profile
Cengiz
07 Nisan 00:09
27
5
Çözüldü
profile
Selma
06 Nisan 11:12
43
Selma Şikayetini Yayından Kaldırdı

Kredi Kartı ile sigara satımında Komisyon Almak Neden Yasak?

profile
Deniz
05 Nisan 17:46
-

Tütün Ve Alkol Dairesi Başkanlığı (TADB) Sigara Zammı Sigara Zammı

profile
Hikmet
03 Nisan 23:20
81

Tütün Ve Alkol Dairesi Başkanlığı (TADB) Ödeme Yapıldığı Halde Ruhsat İptali

profile
Coşkun
03 Nisan 19:42
96
tutun-ve-alkol-dairesi-baskanligi-tadb-odeme-yapildigi-halde-ruhsat-iptali-1.pdf

Tütün Ve Alkol Dairesi Başkanlığı (TADB) Www.bat.com Kredi Kartı Komisyon Şikayet

profile
Semih
03 Nisan 16:15
535

Tütün Ve Alkol Dairesi Başkanlığı (TADB) Bat Komisyon Almaya Başladı

profile
Ferhat
03 Nisan 13:54
146

Tütün Ve Alkol Dairesi Başkanlığı (TADB) 3 Lira Fazla Kazanmak

profile
Mustafa
02 Nisan 12:07
46

Tütün Ve Alkol Dairesi Başkanlığı (TADB) Neden Sigara Eksik

profile
Poyraz
02 Mart 16:39
43

Tütün Ve Alkol Dairesi Başkanlığı (TADB) Sigarayı Komisyonla Satma

profile
Sule
11 Şubat 19:56
39

Tütün Ve Alkol Dairesi Başkanlığı (tadb)  Haksız Kazanç

profile
Cennetimsin
04 Şubat 00:00
31
Tütün Ve Alkol Dairesi Başkanlığı (tadb)  Haksız Kazanç

Tütün Ve Alkol Dairesi Başkanlığı Yasal Olmayan Komisyon Alıyorlar

profile
Eda
25 Ocak 08:50
85
Tütün Ve Alkol Dairesi Başkanlığı Yasal Olmayan Komisyon Alıyorlar

Tütün Ve Alkol Dairesi Başkanlığı (TADB) Farklı Fiyat İle Sigara Satıyor

profile
İsmail
18 Ocak 19:54
46
Toplam 251 Şikayet

Marka Profili

Tütün Ve Alkol Dairesi Başkanlığı (TADB) bugüne kadar marka profili oluşturmadı.
Tütün Ve Alkol Dairesi Başkanlığı (TADB) henüz marka profili oluşturmadığı için Şikayetvar üzerinden şikayet cevaplamıyor ve buradaki müşterileriyle iletişime geçmiyor. Her firma Şikayetvar'da marka profili oluşturabilir.
Marka Karnesini Gör

TAPDK Hakkında

Tütün ve Alkol Dairesi Başkanlığı, kısa adı ile TAPDK, 9 Ocak 2002 yılında kurulmuş olan ve tütünle alkol başta olmak üzere türevi ürünlerin piyasadaki düzenini sağlayan resmi kuruluş olarak faaliyet göstermektedir. Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumu, IMF ile 1999 senesinde yapılan destekleme düzenlemesi anlaşması çerçevesinde yeniden yapılanmış ve faaliyete geçmiş bir kurumdur. Tütün ve alkol üretimine yönelik dönemin destekleme mekanizmasının son bulması ile birlikte TEKEL'in özelleştirilmesi sonucu ortaya çıkan TAPDK, bu sektöre ilişkin yetkili kişilerin kurula devredilmesi sonucu hizmet vermeye devam etmiştir. Kurum, Tarım ve Orman Bakanlığı'na bağlıdır, genel merkezi Ankara'nın Çankaya ilçesinde bulunmaktadır. Avukat Suat Evcimen, TAPDK'nın yöneticisi ve başkanı olarak görev almaktadır. Tütün destekleme süreçlerini ortadan kaldıran 4733 sayılı Kanun, aynı zamanda TAPDK önderliğinde tütün alım - satım piyasasını ve tütün ithalatını da serbest hale getirmiştir.

TAPDK Nedir, Görevleri Nedir?

TAPDK, temel görevleri kapsamında Türk piyasasındaki tüm tütün, tütün mamulleri, alkol ve alkollü içkiler ürünleri bazındaki düzenleme ve denetimleri gerçekleştirme görevlerine sahiptir. TAPDK, tütün, tütün mamulleri, alkol, alkol ürünleri piyasalarının düzenlenmesi ve denetlenmesinin yanı sıra, tütün ve alkol tüketiminden kaynaklanan zararlı etkileri önlemeye yönelik çalışmaların yapılmasını da üstlenmektedir. 2017 yılında Tarım ve Orman Bakanlığı'na gerçekleşen devrinden sonra Tütün ve Alkol Dairesi Başkanlığı adını almıştır. Özellikle ruhsatlı olarak alkol ev tütün satışı yapan işletmeler, TAPDK'dan başvuru yaparak ruhsat almakta ve ancak ruhsat onayları geldikten sonra faaliyete geçebilmektedir. İçki ithalatı, bandrollü içki satışı, etil alkol üreticileri prosedürleri, sahte içki satışı başta olmak üzere tütün ve alkol piyasasında söz konusu olan tüm süreçlerden sorumlu olan kurum, düzenli olarak denetimlerine ve düzenlemelerine devam etmektedir.

TAPDK Şikayet & Yorumları

Başta TAPDK idari para cezasına itiraz dilekçesi vermiş olanların şikayetleri olmak üzere; tüm TAPDK şikayet ve yorumlarını bu sayfa üzerinden inceleyebilirsiniz. Başvurunuzun sonuçsuz kalması, geçici ruhsatınızın verilmemesi, para iadesinin gerçekleşmemesi, gece 22:00'dan sonra alkol satışının yasaklanması ve ruhsatsız alkol ile sigara satışı gibi TAPDK'yı bağlayan tüm soru ve sorunlara buradan ulaşabilir, tüketicilerin yaşadığı deneyimleri okuyabilirsiniz. Eğer siz de TAPDK hakkında şikayette bulunmak istiyorsanız, bu TAPDK şikayet iletişim sayfası üzerinden sesinizi duyurabilirsiniz. TAPDK iletişim bilgilerini de yine burada bulmanız mümkün. TAPDK iletişim numarası ALO 177 ve ALO 174 olup, 7/24 hizmet vermektedir. Özellikle ruhsatsız içki ve sigara satışı yapan mekanları bu hatlar üzerinden şikayet etmeniz mümkündür. Tütün ve Alkol Dairesi Başkanlığı, T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı Beştepe Kampüsü, Beştepe Mahallesi Alparslan Türkeş Caddesi No: 71 / B Blok 6, 7 ve 8. Katlar - Yenimahalle / Ankara adresinde yer almaktadır. [email protected] e-posta adresinden yetkililere ulaşabilir ya da 0(312) 218 03 00 numaralı santral hattına da ulaşabilirsiniz. Tüm TAPDK şikayetleriniz ve yorumlarınız, bu sayfada derlenerek ilgili yetkililerin sesinizi duyması için toplanmaktadır.