Turyap Haksız Kazanç!

Durmuş M. |

Konya Zafer Turyap emlak ofisi ile kiralık işyeri için anlaşma yapıldıktan bir hafta sonra ev sahinin vazgeçmesine ve bunu kontratta imzalamasına rağmen Zafer Turyap tarafından alınan komisyon ücreti tarafımıza iade edilmemiştir.

Etiketler :

Hileli Satış - Kiralama

Şikayeti Takip Edenler

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • 21 Ocak
  15:08

  20.11.2015 tarihinde e-posta adresinize cevap gönderilmiş olup, bu kiralama işleminde temsilciliğimizin müşteriye yer gösterme yaptığı, kiracı adayı ile mal sahibini bir araya getirerek kira akdinin imzalanmasına aracılık ettiği anlaşılmaktadır. Türk Borçlar Kanununun 520 ve devamı maddeleri gereği, kira kontratının düzenlenmesi ve imzalanması ile birlikte emlakçının verdiği hizmet tamamlanmış olup, emlakçı hizmet bedeline hak kazanmış olur.

 • Durmuş M.
  11 Aralık
  22:31

  Aradan neredeyse 2 ay geçti bir değişiklik yok Turyap haksız bir şekilde paranın üstüne yattı...

 • Durmuş M.
  11 Kasım
  00:50

  20 gün aradan sonra standart bir cevap da olsa cvp verildi nihayet! Sonuç için ne kadar zaman geçecek çok merak ediyorum doğrusu?

 • 10 Kasım
  10:51

  Şikayetiniz değerlendirmeye alınmış olup, ilgili temsilciliğimizin savunması istenmiştir. TURYAP Hakem Kurulu tarafından yapılacak değerlendirme sonucu en kısa zamanda tarafınıza bildirilecektir. Saygılarımızla..

 • Durmuş M.
  02 Kasım
  17:26

  Aradan 10 gün geçmiş olmasına rağmen ilgili firmanın ilgisizliği devam etmektedir. Tabi yasal süreci de başlatmış durumdayım.