15 Temmuz 2016

Turyap Bulunan Kiracının Vasıfları

OYAK kent 1. etapta bulunan konutumu Turyap OYAK kent tarafından önerilen bir kişiye Ağustos 2014 itibarıyla kiraya vermiştim. Kendileri bana kiracının saygın bir iş adamı olduğunu ve her hangi bir sorun yaşanmayacağını ifade ettiler ve bir nevi güvence verdiler. Geldiğimiz aşamada son 6 aydır kira alamadığım gibi aidatlarını da ben ödemekteyim.

Bundan daha üzücü ve can sıkıcı olanı ise bu kişilerin yarattıkları rezaletlerden ötürü sürekli olarak komşuları rahatsız etmeleri ve doğal olarak onların şikayetleri ile muhatap olmam. Turyap elemanları ise huzur içinde işlerine devam ediyorlar.

Maruf 2.048 Okunma

Cevaplar

  • Maruf 15 Temmuz 2016

    Cevabınızda "Kiralama esnasında temsilcilerimiz tarafından kiracı seçiminde gerekli hassasiyet gösterilmektedir. " ifadesi yer almaktadır. Ben sorunla karşılaşınca google'dan adamın adına yaptığım basit bir incelemede kişinin TSK'dan atılmış olduğunu kolayca öğrendim. Sonra site sakinlerinin aldığım bilgilerden kişinin aynı site içindeki daha önce oturduğu evde de aynı sorunlara neden olduğunu öğrendim. Gösterdiğiniz "gerekli hassasiyet" konusunu bir daha gözden geçirmeniz, bulduğunuz kiracılar yüzünden başkalarının da zor durumda bırakmanızın şirketiniz adına bir alışkanlık haline gelmemesi açısından önemli. Başta site yönetimi olmak üzere hakkınızdaki görüşlerimi paylaştığımı bilginize.

  • Turyap Temsilcisi15 Temmuz 2016

    Sayın Maruf B., TURYAP temsilciliklerinin görevi müşterilerinin gayrimenkullerinin pazarlamasını yapmak, bunu yaparken de kusursuz ve tam bir hizmet vermektir. Kiralama esnasında temsilcilerimiz tarafından kiracı seçiminde gerekli hassasiyet gösterilmektedir. Bu da ancak kiralama öncesi temin edilebilen veriler ve bilgilerle olabilmektedir. Temsilciliklerimiz tarafından zaman içerisinde oluşabilecek olumsuzlukların (kiracının işlerinin kötü gitmesi, iflas, işten çıkarılma, mal sahibi/kiracı arasındaki olumsuzluk ve sorunlar vb.) öngörülebilmesi ise mümkün olmamaktadır. Neticede kiralama işleminde nihai karar mal sahibinde olup, kiralama ancak mal sahibinin onayı ile gerçekleşmektedir. Tarafımıza iletmiş olduğunuz şikayetin konusu mal sahibi/kiracı arasında meydana gelen bir sorun olup emlakçılık hizmetlerini kapsamamaktadır. TURYAP olarak sorununuzun çözümü için hukuk yoluna başvurmanızı tavsiye ederiz. Saygılarımızla.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön