20 Kasım 2017 #9804256

Turkpin 7979 Adına Borç Yansıtılmış!

Önce akrabamızın Facebook hesabını ele geçirmişler, sonra onun adına bize bir çekilişte alışveriş çeki kazanacağımızı söyleyerek mesaj attılar. Biz de akrabamız olduğu için hiç kötülük düşünmeden inandık aklımıza bile gelmedi. 7979 numarasına evet yazıp 2 kere yolladım ve faturama 200 TL yansıdı. Aynı işlemi annemin ve anneannemin telefonundan da yaparak her birimizin faturasına 200 TL borç yansıttık farkında olmadan. Bu paralar nereye gitti kime gitti bilmiyoruz, mağduruz ve sonuna kadar şikayetçiyiz.

Zeynep 5.288 Okunma

Cevaplar

  • Turkpin Temsilcisi09 Temmuz

    Trkpn Bilişim Limited Şirketi www.turkpin.com uzantılı site üzerinden elektronik pin ve kontör satışı gerçekleştiren bir ticari şirkettir. Elektronik pin satışları sistem üzerinden www.turkpin.com uzantılı web sitesine üye olan ve üyelik sözleşmesini kabul eden şahıs ve şirketlere yapılmaktadır. Üyeler kendi hesaplarına önce bakiye yansıtmakta daha sonra bu bakiyeleri diledikleri gibi harcayabilmektedir. Bakiye yüklemesi mobil ödeme, banka havalesi, kredi kartı ile ödeme gibi bir çok farklı yöntemlerle yapılabilmektedir. Bir üyenin mobil ödeme yapabilmesi için önce mobil ödeme talebi oluşturmalıdır. Üye mobil ödeme talebi oluştururken ödeme yapmak istediği cep telefonu numarasını ve ödeme tutarını belirler. Sistem otomatik olarak talepte belirlenen cep telefonuna, belirlenen ödeme tutarında ödemenin onaylanması için mesaj göndermektedir. Mesaj aşağıdaki gibidir. ‘’www.turkpin.com'den .... TL karsiligi hizmet almak icin bu mesaji EVET yazip cevaplayiniz. Bu islem size ait degilse onay vermeyiniz. Bu islemi onaylayarak ....... Mobil Odeme cerceve sozlesmesini onaylamis olursunuz.’’ Mesajda birinci boşlukta ödeme tutarı ikinci boşlukta operatör ismi yer almaktadır. Hat sahibi cep telefonuna gelen bu mesaja ‘’Evet’’ yazıp gönderdiğinde işlem onaylanmaktadır. Ayrıca bu mesajla birlikte sistem hat sahibinin telefonuna şu şekilde mesaj göndermektedir. "Lütfen Dikkat! Facebook üzerinden dolandırıcılıklarda alısverişceki hediye vb. kazancağınızı belirten ve gelen mesaja onay vermenizi isteyen sahıslara itibar etmeyiniz. Yazıştığınız kişi hesabını çaldırmış bir arkadaşınız olabilir." Sonuç olarak hattınız ile şirketimize mobil ödeme yapılmış ise yukarıda belirtilen mesajlar telefonunuza gelmiş ve gelen mesaja ''evet'' yazarak cevap vermiş olmanız gerekir. Şirketimizin tarafınızca onaylanan ödemenin iradeniz dışında yapılıp yapılmadığını denetleme imkanı bulunmamaktadır. Şirketimiz rıza dışı ödemeleri engellenmek için üst düzey tedbirler uygulamaktadır. Ödemenizin aldatılmak suretiyle rızanız dışında yapıldığını iddia ediyorsanız Cumhuriyet Başsavcılığı' na suç duyurusunda bulunmanızı öneririz. Soruşturma açılması durumunda şirketimiz mağduriyetinizi gidermek için her türlü bilgi ve belgeyi adli makamlara iletecektir.

  • Zeynep22 Kasım 2017

    600 TL zarardayız mağduruz. Paramız nereye gitti kimlere gitti bilmiyoruz. 7979 a evet yazıp yolladık fakat bizi çekiliş var diye kandırdılar. Karakola gidip şikayette bulunduk yasal işlem başlattık fakat elimiz kolumuz bağlı durmak istemediğimiz için Turkpin.com un destek hattını arayıp müşteri hizmetlerinden yardım istedik mağduriyetimizi anlattık. Müşteri hizmetleri bize kaba ve bizi suclayan bir üslupla dalga geçer gibi konuşup bizim ihmalimiz olduğunu ve devamlı yapacak bir şey olmadığını söyledi. Benim ısrarlarım üzerine gönülsüzce yardımcı olmaya çalıştılar.

  • Zeynep20 Kasım 2017

    Turkpin.com nedir bunu bile bilmiyorken bu firmaya üç ayrı telefon hattından 7979 a evet yazarak 200 er lira gönderdik. Annem, anneannem ve ben mağduruz şikayetçiyiz. Bir akrabamızın Facebook hesabını ele geçirip, Messenger dan onun adına mesajlar aldık. 600 TL zarardayız ve paramızı geri istiyoruz. Karakola gidip şikayette de bulunduk bu işin peşini bırakmayacağız.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön