25 Ekim 2016 #6773683

TurkNet Yüksek Hızlı, Kalitesiz İnternet

Yaklaşık bir aydır TurkNet abonesiyim sunmuş olduğu paket avantajlarından dolayı tercih ettiğim bir firmadır kendileri. Fakat bu firmanın internetini kullandığımdan beri akşam saatlerinde internetimin çok şiddetli gecikme sorunu yaşadığını görüyorum. Hızım her zamanki değerlerinden 5-10 Mbit daha az olması beni rahatsız etmezken (35 Mbit), internetin kalitesi çok ciddi düşüş gösteriyor. Bu gecikme sorunu da interneti kullanılmaz hale getiriyor.


Konuyla ilgili müşteri temsilcisine başvurduğum da yaşadığım sorunun modemim de olduğunu, hat değerlerinin gayet iyi olduğunu söylüyorlar. Kesinlikle yanlış bir yönlendirme. Bu gecikme ve bu kalite düşüşü sadece akşam saatlerinde mevcut. Bu da interneti kullanmayı zehir eden çoğu işlemi engelleyen bir problem. Umarım konuyla ilgili yardımcı olurlar da böyle ucuz problemler için köklü firmalara tekrar geçiş yapmak zorunda kalmayız.

Akif 661 Okunma

Cevaplar

  • Akif30 Ekim 2016

    Yahu ayıp arkadaş sabah akşam santralin yerimi değişiyor da şu yorumu atıyorsunuz. 80 kişiye aynı bant genişliğinimi atıyorsunuz napıyorsunuz sonra gelip burada milletin aklıyla dalga geçiyorsunuz oyun serverinden kaynaklı falan fişman

  • TurkNet Temsilcisi26 Ekim 2016

    Merhaba Akif Bey, Tarafımıza iletmiş olduğunuz bildirime istinaden gerekli kontroller yapılmış olup teknik ekiplerimiz tarafından sorunun TurkNet kaynaklı olmadığı gözlemlenmiştir. Ping sorunun oynadığınız oyunun server'inden kaynaklı olduğu iletilmiştir. Saygılarımızla, TurkNet İletişim Hizmetleri A.Ş.

  • TurkNet Temsilcisi25 Ekim 2016

    Merhaba Akif Bey, Turknet olarak yüksek hızda interneti kullanıcılarımızın en doğal hakkı olarak görüyor ve altyapının desteklediği en yüksek hızı sunarken, ekstra bir ücret talep etmiyoruz . Ayrıca sektör ortalamasının çok üstünde sunduğumuz 150 GB yüksek AKN ile alabileceğiniz en yüksek hızdan maksimum seviyede yararlanmanızı hedefliyoruz. Ancak mevcut altyapı teknolojilerinde internet hızı, bağlı bulunduğunuz santrale olan uzaklığınız, optimizasyon için gerekli teknik ayarlar, modeminiz veya ev içi tesisatınızın kalitesi gibi nedenlerden dolayı değişkenlik gösterebilmektedir. Şikayetinizle ilgili olarak bizim tarafımızdan yapılabilecek teknik işlemler varsa yapmak ve interneti altyapınızın desteklediği en yüksek hızda kullanmanızı sağlamak isteriz. Detaylı olarak inceleme yaptıktan sonra en kısa sürede size geri dönüş yapacağız. Saygılarımızla, TurkNet İletişim Hizmetleri A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön