20 Ekim 2016 #6738121

TurkNet Taahhüt Ettiğiniz Bağlantıyı Sağlayamıyorsanız!

Taahhütümün bitmesine 2 ay kala müşteri temsilcisinden arandım. 12 ay taahhüt verirseniz 8 mbit olan internet hızınız 16 Mbit'e çıkartırız dediler. Ben de kabul ettim ama 5 Mbitten fazla internet hiçbir zaman alamadım. Ortalama 3-4 Mbit hızlarında ve sürekli kopmalar yaşadım. Sebebini hep "altyapımın yetersiz olduğu" konusuna getirdiler. Ben de "madem alt yapı yetersiz, madem taahhüt ettiğiniz hızı veremiyorsunuz neden yeni bir taahhüt yaptık, taahhütümüzü iptal edin o zaman" dedim. Bu memnuniyetsizlik yaklaşık 10 ay sürdü. Şimdi faturama bakıyorum taahhütüm 24 ay yazıyor. 12 ay diye girdiğim taahhütüm 24 ay olmuş. Taahhüt neden tek taraflı oluyor? Bu hızı kesintisiz olarak vereceklerini taahhüt etmiyorlar mı? Sürekli arıza kaydı yazıyorlar ve 48 saat içinde döneriz diyorlar. Neden hep 48 saat bekliyorum. Mecbur muyum? Taahhütünüzü siz de yerine getirin, beceremiyorsanız iptal edin.

Oktay 267 Okunma

Cevaplar

 • TurkNet Temsilcisi19 Ocak 2017

  Merhaba Oktay Bey, 11.10.2016 tarihinde tarafınız ile yapılan görüşmede yenileme işlemlerinizde ve taahhüt bilgilerinizde hata olmadığı bilgisi verilmiştir. Saygılarımızla, TurkNet İletişim Hizmetleri A.Ş.

 • Oktay28 Ekim 2016

  "En kısa sürede size geri dönüş yapacağız" dediniz ve aradan 8 gün geçti. Daha ne kadar bekleyeceğim. Kesintisiz internet istiyorum. Bu yazıları yazarken bile cep telefonumdan bağlanıp yazıyorum. Kesmeyin artık internetimi. Taahhüt konusunda geri dönüşünüzü bekliyorum. Taahhüdümün bitmesine ne kadar kaldı? Vermez olaydım o taahhüdü.

 • Oktay24 Ekim 2016

  Bekliyorum.

 • TurkNet Temsilcisi20 Ekim 2016

  Merhaba Oktay Bey, Turknet olarak yüksek hızda interneti kullanıcılarımızın en doğal hakkı olarak görüyor ve altyapının desteklediği en yüksek hızı sunarken, ekstra bir ücret talep etmiyoruz . Ayrıca sektör ortalamasının çok üstünde sunduğumuz 150 GB yüksek AKN ile alabileceğiniz en yüksek hızdan maksimum seviyede yararlanmanızı hedefliyoruz. Ancak mevcut altyapı teknolojilerinde internet hızı, bağlı bulunduğunuz santrale olan uzaklığınız, optimizasyon için gerekli teknik ayarlar, modeminiz veya ev içi tesisatınızın kalitesi gibi nedenlerden dolayı değişkenlik gösterebilmektedir. Şikayetinizle ilgili olarak bizim tarafımızdan yapılabilecek teknik işlemler varsa yapmak ve interneti altyapınızın desteklediği en yüksek hızda kullanmanızı sağlamak isteriz. Ayrıca Taahhütünüz hakkında detaylı olarak inceleme yaptıktan sonra en kısa sürede size geri dönüş yapacağız. Saygılarımızla, TurkNet İletişim Hizmetleri A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön