20 Ekim 2016 #6735301

TurkNet Taahhüt Edilen Hız Sağlanmıyor!

İnternet başvurusu esnasında hattımın 36 mbit/s desteklediği söylendi. Benim de yaptığım araştırmalarda kaldığım binanın VDSL erişimi olduğunu ve 45-50 mbit/s civarı hızı çok rahat kaldırabileceğini öğrendim. VDSL teknolojisiyle kullanmam gereken hattın ADSL 2+ teknolojisiyle açıldığını ve hattıma 8 mbit/s hız tanımlandığını gördüm. Müteaddit defa hem TurkNet hem T** T** cenahına yaptığım şikayet kayıtları ve görüşmelerden bir netice hasıl olmadı. Her iki kurum da hattıma VDSL 36/mbit tanımlı olduğunu söylüyor. Sistemde veya bilinmeyen herhangi bir aşamada yaşanan sıkıntıdan ötürü 8 mbit ADSL 2+ olan hattım santralde 36 mbit VDSL gözüküyor. Bu yüzden yetkililer kılını kıpırdatmıyor.
T** T**'un yaşadığım sıkıntıyla lakayt kaldığını bildiriyor ve sorunumun çözümlenmesini talep ediyorum.

Ömer 210 Okunma

Cevaplar

  • TurkNet Temsilcisi17 Ocak 2017

    Merhaba Ömer Faruk Bey, Performans probleminizle ilgili yapılan incelemeler sonucunda 35 Mbps hız aldığınız gözükmekte olup, herhangi bir sorun tespit edilememiştir. Sizden bilgi almak ve hız testi yapmak için aradık ancak ulaşadık. Saygılarımızla, TurkNet İletişim Hizmetleri A.Ş.

  • TurkNet Temsilcisi20 Ekim 2016

    Merhaba Ömer Faruk Bey, Turknet olarak yüksek hızda interneti kullanıcılarımızın en doğal hakkı olarak görüyor ve altyapının desteklediği en yüksek hızı sunarken, ekstra bir ücret talep etmiyoruz . Ayrıca sektör ortalamasının çok üstünde sunduğumuz 150 GB yüksek AKN ile alabileceğiniz en yüksek hızdan maksimum seviyede yararlanmanızı hedefliyoruz. Ancak mevcut altyapı teknolojilerinde internet hızı, bağlı bulunduğunuz santrale olan uzaklığınız, optimizasyon için gerekli teknik ayarlar, modeminiz veya ev içi tesisatınızın kalitesi gibi nedenlerden dolayı değişkenlik gösterebilmektedir. Şikayetinizle ilgili olarak bizim tarafımızdan yapılabilecek teknik işlemler varsa yapmak ve interneti altyapınızın desteklediği en yüksek hızda kullanmanızı sağlamak isteriz. Detaylı olarak inceleme yaptıktan sonra en kısa sürede size geri dönüş yapacağız. Saygılarımızla, TurkNet İletişim Hizmetleri A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön