28 Ekim 2016 #6800551

TurkNet Hız ve Bağlantı Problemi

TurkNet 16 Mbps hız ile ADSL hizmeti almaktayım fakat bu hizmeti sağlıklı olarak kullanmakta sürekli sorun yaşıyorum. 3-4 güne bir müşteri hizmetlerini arayıp destek kaydı oluşturmaktan ve robotlaşmış cevapları almaktan bıktım. 16 Mbps nere 1-3 Mbps nere? 2 gün önce internet hızı yüzünden destek kaydı oluşturuldu, telefonuma gelen SMS ile "teknik bir sorun olmadığını, bağlantılarımı kontrol etmemi" söylediler. Dün internet hizmetini hiç alamadım aradığımda "altyapı çalışması var" dediler. Tamam dedim, internet geldi, bu sefer aldığım hız ise 1.5 Mbps, dalga mı geçiliyor anlamış değilim. Modem aynı, bağlantılar aynı, DNS değişmedi, AKK dolmadı, kullandığım cihazlar aynı, yani demem o ki sorun bende değil sizin verdiğiniz hizmette. Ben sağlıklı hizmeti koskoca bir ayda 10-15 gün alabileceksem neden ay başı geldiğinde kredi kartından koca ayın parasını alıyorsunuz? Yazık!

Mert 327 Okunma

Cevaplar

  • TurkNet Temsilcisi16 Ocak 2017

    Merhaba Mert Bey, Tarafımıza iletmiş olduğunuz bildirime istinaden gerekli kontroller yapılmış olup teknik ekiplerimiz tarafından yapılan inceleme sonucunda sorunun iç tesisat kaynaklı olduğuna dair bilgi iletilmiştir. İç tesisat sorununun giderilmesine yönelik sözlü olarak sizinle paylaştıklarımız (modem, splitter, anahat vs.) kontrolünü gerçekleştirmeniz durumunda arızanızın giderileceği bilgisi verilmiştir. Saygılarımızla, TurkNet İletişim Hizmetleri A.Ş.

  • TurkNet Temsilcisi28 Ekim 2016

    Merhaba Mert Bey, Turknet olarak yüksek hızda interneti kullanıcılarımızın en doğal hakkı olarak görüyor ve altyapının desteklediği en yüksek hızı sunarken, ekstra bir ücret talep etmiyoruz . Ayrıca sektör ortalamasının çok üstünde sunduğumuz 150 GB yüksek AKN ile alabileceğiniz en yüksek hızdan maksimum seviyede yararlanmanızı hedefliyoruz. Ancak mevcut altyapı teknolojilerinde internet hızı, bağlı bulunduğunuz santrale olan uzaklığınız, optimizasyon için gerekli teknik ayarlar, modeminiz veya ev içi tesisatınızın kalitesi gibi nedenlerden dolayı değişkenlik gösterebilmektedir. Şikayetinizle ilgili olarak bizim tarafımızdan yapılabilecek teknik işlemler varsa yapmak ve interneti altyapınızın desteklediği en yüksek hızda kullanmanızı sağlamak isteriz. Detaylı olarak inceleme yaptıktan sonra en kısa sürede size geri dönüş yapacağız. Saygılarımızla, TurkNet İletişim Hizmetleri A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön