TurkNet Vaat Ettiği Hızları Vermemekle Kalmayıp Hıza Sınır Koyuyor.

Ahmet Furkan E. |

08.09.2016 tarihinde paketime tanımlı hızı alamamam sebebi ile müşteri hizmetleri ile görüştüm müşteri hizmetlerindeki teknik destek elemanı Ö. Bey durumun normal olduğunu 32 mbit pakette sunucuları Almanya da olduğu için ısrar en fazla 24 mbit alabileceğimi belirtti. Ancak yaptığım testlerdeki aldığım sonuçlarda bağlantımın yurt dışından olamayacak kadar hızlı ping değerlerine sahip olduğunu gördüm. Bunun üzerine yaptığım araştırmada bütün kullanıcılarının aynı durumla karşılaştığını gördüm. TurkNet bariz olarak taahhüt ettiği hızları vermemekte ve verdiği hızlar üzerinden de yaklaşık %20 civarında hız sınırı uygulamaktadır. Detaylı şikayetimi BTK'ya da yaptım. Bu hareket cezasız kalmamalı.

Etiketler :

Para İadesi

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • 21 Eylül
  11:57

  Merhaba Ahmet Furkan Bey,

  Yaşadığınız teknik sorun nedeniyle üzgün olduğumuzu belirtmek isteriz. Türkiye de bulunan müşterilerimize Türkiye sunucularımız üzerinden hizmet verilmektedir.

  Verilen bilgilerin ve teknik sürecin incelenmesi için 10825981 numaralı kaydınızı oluşturduk. En kısa süre içerisinde sizi arayarak bilgi vereceğiz.

  Saygılarımızla,

  Turknet İletişim Hizmetleri A.Ş

 • Ahmet Furkan E.
  08 Eylül
  21:11

  Durumu ispatlayan başka sayfalar:
  https://mini. Donanimhaber.com/m_119235770/p_1/tm. Htm
  http://www.chip.com.tr/forum/turknet-upload-ve-download-hiz-sinirlamasi_t314329.html