17 Ekim 2016

TurkNet Sözleşmeye Uyulmuyor.

Bu firma ile 16 MB'e kadar internet hizmeti için sözleşme imzaladım. Burada sihirli kelime 'e kadar. 16 MB sözü vermedikleri için 5 MB'lik bağlantı hızında bile sözleşmeye aykırı hareket etmiş olmuyorlar. Bundan önce başka bir servis sağlayıcı ile 8 MB'e kadar sözleşmem vardı ve hızım şu ankinden daha yüksekti. Müşteri hizmetlerini aramanız bir şey değiştirmiyor. 15-20 dakika bekleme sonunda eğer bir müşteri temsilcisine ulaşabilirseniz her seferinde aynı cevabı alıyorsunuz " sorun bina içi tesisatta ".
Yarım saat önce 2 kat yüksek hız alıyorken yarım saat sonra hızın % 50 azalmış olması bir şeyi değiştirmiyor. " sorun bina içi tesisatta ". Şu anda hızım ortalama 5-6 MB seviyesinde gidiyor, artık sinir sahibi olmamak için arıza kaydı açtırmıyorum. Hoş, o 5-6 MB lik hizmeti de 2 gündür alamıyorum, internet arızası var. Arıza giderildi ve 2 saat içinde yine gitti.

Cem 189 Okunma

Cevaplar

  • Cem17 Ekim 2016

    " Ancak mevcut altyapı teknolojilerinde internet hızı, bağlı bulunduğunuz santrale olan uzaklığınız, optimizasyon için gerekli teknik ayarlar, modeminiz veya ev içi tesisatınızın kalitesi gibi nedenlerden dolayı değişkenlik gösterebilmektedir. " Bu ifadeye şöyle cevap vereyim. Yukarıda yazılı kriterlerin hiçbirinde değişiklik yok ve daha önce başka bir servis sağlayıcıdan aldığım hızdan çok daha düşük hız alıyorum. Bu durumda geriye tek bir belirleyici kriter kalıyor o da Servis Sağlayıcı. Dolayısıyla kabahati hep altyapıya ve diğer etkenlere atacağınız yerde biraz da kendinizde aramalısınız. Zira, aylar oldu abone olalı ve halen müşteri hizmetlerinizin cevaplama süresi, uygulamadan kota kontrol etme v. s. Gibi sorunlar dahi çözülmüş değil.

  • TurkNet Temsilcisi17 Ekim 2016

    Merhaba Cem Bey, Turknet olarak yüksek hızda interneti kullanıcılarımızın en doğal hakkı olarak görüyor ve altyapının desteklediği en yüksek hızı sunarken, ekstra bir ücret talep etmiyoruz . Ayrıca sektör ortalamasının çok üstünde sunduğumuz 150 GB yüksek AKN ile alabileceğiniz en yüksek hızdan maksimum seviyede yararlanmanızı hedefliyoruz. Ancak mevcut altyapı teknolojilerinde internet hızı, bağlı bulunduğunuz santrale olan uzaklığınız, optimizasyon için gerekli teknik ayarlar, modeminiz veya ev içi tesisatınızın kalitesi gibi nedenlerden dolayı değişkenlik gösterebilmektedir. Şikayetinizle ilgili olarak bizim tarafımızdan yapılabilecek teknik işlemler varsa yapmak ve interneti altyapınızın desteklediği en yüksek hızda kullanmanızı sağlamak isteriz. Detaylı olarak inceleme yaptıktan sonra en kısa sürede size geri dönüş yapacağız. Saygılarımızla, TurkNet İletişim Hizmetleri A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön