28 Ekim 2016

TurkNet Port Açmak İçin Para Alıyor.

TurkNet'i yeni kullanmaya başladım. Ne yazık ki statik ip adresi almadan yani 9,90 TL ödemeden port açılamayacağını öğrendim. Bunu öğrenmek yaklaşık 3 günümü aldı. Saf gibi modemim de sorun olduğunu sanıp bir dünya iş çıkardım. Başka modem bul, dene vs.

Hizmet aldığım diğer servis sağlayıcıların da böyle bir uygulama görmedim. Sizde olabileceğini de hiç düşünmedim. Müşteri temsilcileriniz şirket politikası deyip kestirip atıyor. Daha önceden haberim olmuş olsaydı 2 kez düşünür ona göre hareket ederdim.
Çok basit bazı küçük uygulamalarımızı ve kameralarımızı kullanabilmek için zoraki statik ip dayatmanız internet özgürlüğünü kısıtlamak demektir. Lütfen internet sayfanızdaki özgür iletişim sloganını kaldırın! Yakışmıyor!

Selim 181 Okunma

Cevaplar

  • TurkNet Temsilcisi21 Ocak 2017

    Merhaba Selim Bey, 31.10.2016 tarihinde tarafınız ile yapılan görüşmede güvenlik sistemlerine erişilebilirlik için Statik IP tanımlanması gerektiği bilgisi iletilmiştir. Saygılarımızla, TurkNet İletişim Hizmetleri A.Ş.

  • Selim03 Kasım 2016

    :) Statik ip ucretinin 9,90 TL olduugunu zaten biliyoruz. Dinamik ip adresiyle genel portlari kullanmamiza neden izin vermiyorsunuz!

  • TurkNet Temsilcisi28 Ekim 2016

    Merhaba Selim Bey, İletmiş olduğunuz talebinizle ilgili hizmetinizi inceleyerek size detaylı bilgi veriyor olacağız. Statik IP ücreti aylık 9.90 TL’dir ve kullandığınız süre boyunca her ay faturanıza yansıtılmaktadır. Konuyu 11103861 kayıt numarasıyla takip edeceğiz. Saygılarımızla, TurkNet İletişim Hizmetleri A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön