Visit Xolvie to read complaints and reviews, or file yours.
5
Çözüldü

Türkiye Hayat Emeklilik Çıkış İşlemlerini Uzatıyor

Şebnem
13 Haziran 15:40
507
Şebnem'in Teşekkür Mesajı
“Son aramada söz verildiği tarihte param yatırıldı. Teşekkür ederim. Keşke süreçte çelişkili bilgiler verilmeseydi.”

Türkiye Hayat Emeklilik 2018437888 numaralı bireysel emeklilik sözleşmemi sonlandırmak üzere işlemleri 04 Haziran 2024 tarihinde başlattım. Şahsıma bir form gönderildi ve hemen aynı gün doldurarak gönderdim. Sonrasında her gün aradım ve işlemlerin durumunu sordum. Bana bir sorun olmadığı başvurumun alındığını sürecin sorunsuz ilerlediği söylendi. Sonrasında eksik evrakınız var diyerek süreci uzatmaya çalışıyorlar. İşlemin acil olduğunu belirtmeme rağmen bugün hala bir işlem yapılmadı. Ev alacağım için borçlandım ve paraya acil ihtiyacım var. Araya bayram tatili girecek ve ben boş yere 9 10 günlük faiz vereceğim. İşlemlerimin bir an önce sonlandırılmasını talep ediyorum.

13 Haziran 16:06 (Şikayetten 26 dakika sonra)
Şebnem
14 Haziran 20:50

Müşteri ilişkileri açısından aranıp bilgi verilmesine yönelik çabanızı takdir etsem de bu benim problemimi çözmüyor maalesef. Sahibi olduğum birikimi gereksinim duyduğum zamanda kullanamayacaksam bu kadar yıl birikim yapmanın ve bu birikimi şirketinize emanet etmenin doğru bir karar olup olmadığı sorgulanabilir hale geliyor. Yasal süre 20 iş günü olabilir evet ama tahsilat yaparkenki performansınızı birikimleri iade ederken de göstermenizi temenni ediyorum. Problemim hala devam ediyor.

Şebnem
14 Haziran 21:31

Uygulamadan kontrol ettiğimde çıkış talebimi 29 Mayıs 2024 tarihinde ilettiğimi görüyorum. Talebimi ilettikten sonra form vb. Gerekçeler ile talebime işlem yapılmamasının haklı bir gerekçesi olmadığını düşünüyorum. Telefonla müşteri hizmetleri kanalıyla size bildirim yapmış olmam yasal süreyi başlatır. 20 ve 21 Haziran tarihlerinin resmi değil idari tatil olması ve banka ve borsanın bu tarihte açık olması sebebiyle yasal süreniz bana bildirdiği 08 Temmuz değil 28 Hazirandır. Kimlik fotokopiniz yok Gibi gerekçelerle oyalanmamı kabul etmiyorum. Ben sisteme girerken tüm kimlik bilgilerimi eksiksiz tarafınıza teslim ettim. Ayrıca Mernis üzerinden de ulaşabiliyorsunuz zaten.

Şebnem
26 Haziran 18:15

Çelişkili ifadelerden ve bu şikayetten sonra 27 Haziran 2024 tarihinde öğleden sonra çıkış işlemimin tamamlanacağı söylendi. Eğer söz verildiği gibi bu tarihte çıkış işlemim tamamlanırsa süreç değerlendirmesini olumluya çevireceğim.

Şebnem
28 Haziran 18:01

Son aramada söz verildiği tarihte param yatırıldı. Teşekkür ederim. Keşke süreçte çelişkili bilgiler verilmeseydi.

profile-icon
Yorum yazabilmek için ya da .

Şikayetle İlgili Yorumlar

Benzer Şikayetler

Türkiye Hayat Emeklilik Bireysel Emeklilik İptali

Mukaddes
19 Temmuz 11:53
239
1

Türkiye Hayat Emeklilik Birikimim İade Edilmiyor

Kadir
18 Temmuz 14:37
238

Türkiye Hayat Emeklilik Çıkma Talebi Ve Birikimimin Hesabıma Aktarılmaması

Ali
01 Temmuz 14:43
256

Türkiye Hayat Emeklilik Çıkış İşleminin Gereksiz Uzaması!

Fatma
27 Haziran 19:01
151
Türkiye Hayat Emeklilik Çıkış İşleminin Gereksiz Uzaması!

Türkiye Hayat Emeklilik BES İptal İşlemleri Ödeme Yapmıyor.

Senay
03 Mayıs 15:47
329
Benzer Şikayet Yaz