Vakıf Emeklilik Bes İptalinden Sonra Ödeme Yapılmıyor

Anıl Anıl05 Ağustos 08:22

15.06.2020 tarihinde BES ayrılma formula başvuru yapıp aynı gün birikim miktarıyla ilgili tarafıma belge gönderilmesine 18.06.2020 tarihinde dilekçemin kabul edildiğine ve işleme alındığına dair bilgi verilmesine rağmen 5.08.2020 tarihinde halen tarafıma bir ödeme yapılmamıştır. Halbuki 20 günü içerisinde ödemenin hesabıma geçeceği bildirilmişti. Vakıf Emeklilik sanırım parayı kendinde tutabilmek için ne kadar numara varsa deniyor.

  • - Görüntüleme
  • 1Yorum

Cevaplar

profile-icon Anıl 08 Ağustos 08:40

Mart ayında çektiğim krediyle beraber zorunlu olarak yapılan. Mayıs ayı içerisinde iptal için telefonla başvurduğum ve ayrılma isteğimi kabul ettikleri halde bir ayrılma formundan bahsetmeyen ve göndermeyen bu nedenle 1 ay sonra neden iptali olmadığını öğrenmek için haziran ayında tekrar aradığımda bana ayrılış formunu söyleyen Vakıf Emeklilik şimdi bütün bu işlemlerden sonra BES için alınan ücreti geri verilmeyeceğini söylüyor. Sebep olarak sözleşme ücreti gibi bahaneler öne sürüyor. 60 iş günü içerinde olan başvuruların kesintisiz ödemeye tabii olduğunu belirtiliyorlar. Hiçbir şekilde bilgilendirilmediğim, kendileri sebebiyle geciken bu iptal sürecinden sonra müşteriyi mağdur ediyorlar.

Değerli Müşterimiz, Geri bildiriminizle ilgili 05.08.2020 tarihinde telefon aracılığı ile tarafınıza bilgilendirme yapılmıştır. Mutlu Günler Dileriz. Saygılarımızla, VAKIF EMEKLİLİK VE HAYAT A.Ş.

Değerli Müşterimiz, İletmiş olduğunuz geri bildirim incelenmeye başlanmış olup, konuyla ilgili en kısa sürede tarafınız ile iletişime geçilecektir. Göstermiş olduğunuz anlayış için teşekkür ederiz. Geri Bildirimleriniz ile ilgili her konuyu www.vakifemeklilik.com.tr’de yer alan Sorun Çözelim adımından veya 0850 222 9 237 numaralı telefondan tarafımıza iletebilirsiniz. Ürün ve hizmetlerimiz ile ilgili her konuda size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. Saygılarımızla, VAKIF EMEKLİLİK VE HAYAT A.Ş.

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

  • profile-icon Anıl 19 Ağustos 15:01  

    Yapılan görüşmeler sonucunda 60 iş günü içerisinde yapılan başvurumda ve BES sözleşmesi sırasında fesih bilgileri ile ilgi bilgilendirilmediğimden ve ücret hesabıma yatırıldı. Mobil uygulamada şikayet kısmına yaptım başvuruyu resim olarak ekliyorum.

    np_image1 Ekli Görsel Var

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler