Türkiye Hayat Emeklilik (Halk Emeklilik) 'ten  Prim Borcu Adı Altında Kesilen Paralar

Hasan Hasan15 Ekim 12:59

10.04.2019 'da Polatlı Halkbank şubesinden konut kredisi çektim. Bana bir tane hayat sigortası, bir tanede 1 yıl süreli (mecbur denildiği için banka tarafından) konut sigortası diye 2 ayrı sigorta yapıldı ve sigorta bedelleri peşin hesabımdan tahsil edildi. 

Fakat 2020 yılı içerisinde sürekli hesabımdan sigorta prim borcu adı altında haberim, ve bir uzatma talebim olmadan para kesilmektedir. Kesintileri gösteren banka hesap dökümüm ektedir. Usulsüz kesilen bu paraların hesabıma iade edilerek, bir daha onayım olmadan hesabımdan para kesilmemesini talep ediyorum.

  • - Görüntüleme

Cevaplar

Değerli Müşterimiz , İletmiş olduğunuz talebiniz Türkiye Hayat Emeklilik A.Ş ürünü olmayıp kredi kullandığınız Halkbank Polatlı şube ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. Bilgilerinize sunarız. Saygılarımızla. Türkiye Hayat ve Emeklilik A.Ş.

profile-icon Hasan 21 Ekim 11:01

Şikayetimle ilgili 16.10.2020 tarihinde Polatlı Halkbank şubesine dilekçe verdim ve dilekçemde hem bu sigortaların iptalini hem kesilen tutarların iadesini hem de bir daha talimatım olmadan hesabımdan kesinti yapılmamasını talep ettim. Ek teki hesap dökümüm dede görüldüğü üzere 19.10.2020 de hesabıma kesilen paralar (127 TL) iade edilmiş ancak, aynı gün, aynı sigortaya yine para kesilmiş (21.53 ekte hesapdokumunde var) gerçekten saka gibi. İnsanin çıldırmaması imkansız. Bu kadar ciddiyetsizlik olur mu. Resmen müşterilerle dalga geçiliyor. Tekrar gidip sanırım dilekçe vereceğim ve tekrar iade edilecek ve sanırım banka tekrar iade ettiği parayı kesecek. Pes doğrusu.

np_image1 Ekli Görsel Var

Değerli Müşterimiz , İletmiş olduğunuz talebiniz Türkiye Hayat Emeklilik A.Ş ürünü olmayıp kredi kullandığınız Halkbank Polatlı şube ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. Ürünlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için www.turkiyehayatemeklilik.com.tr 'yi ziyaret edebilir, sözleşmeniz/poliçeniz ile ilgili detaylı bilgilere ulaşmak ve işlemlerinizi hızlıca yapabilmek için Cep Şube'mizi telefonunuza indirebilirsiniz. Bilgilerinize sunarız. Saygılarımızla. Türkiye Hayat ve Emeklilik A.Ş.

profile-icon Hasan 15 Ekim 19:33

Benim talebim :konut kredisi çekerken bana şube tarafından zorla yaptırılan ve 1 yıl sueli olup 10.04.2019 tarihinde primlerini pesin ödediğim ;82118247 ve 82125056 numaralı konut sigortalarının 2020 yılı için ekte de aundugum "vadesi gecen poliçe prim borcu "aciklamasiyla talimatım olmadan çekilen paraların iadesidir. Benim hesabımdan bu paraları turkiye sigorta çekmemiştir. Paraları çeken Polatlı Halkbank şubesidir. (turkiye sigorta şirketi de bunu söylemektedir) Taleplerim 1) lütfen hesabımdan çekilen paraları hesabıma iade ediniz 2) söz konusu konut sigortalarını bir daha açılmamak üzere iptal edini, 3) hiçbir şekilde talimatım olmasan hesabımdan para çekmeyiniz /odemeyiniz.

profile-icon Hasan 15 Ekim 19:19

Turkiye sigorta ile iletişime geçtim. Bana söylenen "ödemelerin Polatlı Halk Bankası tarafından yapıldığı kendikerinin hesabımdan bir para cekmedikleri, konunun çözümünün Polatlı Halk Bankası şubesi ( yani haberim olmadan hesabımdan para çeken şube) olduğu yönünde bir cevap aldım. Talebim konut kredisi adi altında turkiye sigortaya haberim ve talimatım olmadan ödenen prim diye çekilen paraların hesabıma geri iade edilerek, bir daha hiçbir şekilde yazılı talimatım olmadan hesabımdan bu şekilde para cekilmemesidir. Aksi halde hakkımı Tüketici Mahkemesinde arayacağımın bilinmelidir.

Değerli Müşterimiz, Kurumumuzda 2478**83 numaralı konut kredinize bağlı hayat sigortanız bulunmaktadır. Kredi esnasında ödeme işlemleri tamamlanmıştır. Talebiniz ile ilgili Türkiye Sigorta ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. Ürünlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için www.turkiyehayatemeklilik.com.tr 'yi ziyaret edebilir, sözleşmeniz/poliçeniz ile ilgili detaylı bilgilere ulaşmak ve işlemlerinizi hızlıca yapabilmek için Cep Şube'mizi telefonunuza indirebilirsiniz. Bilgilerinize sunarız. Saygılarımızla. Türkiye Hayat ve Emeklilik A.Ş.

Değerli Müşterimiz, İletmiş olduğunuz geri bildirim incelenmeye başlanmış olup, konuyla ilgili en kısa sürede tarafınız ile iletişime geçilecektir. Göstermiş olduğunuz anlayış için teşekkür ederiz. Geri Bildirimleriniz ile ilgili her konuyu www.turkiyehayatemeklilik.com.tr’de yer alan Çözüm Merkezi adımından veya 0850 202 20 20 numaralı telefondan tarafımıza iletebilirsiniz. Ürün ve hizmetlerimiz ile ilgili her konuda size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. Saygılarımızla, TÜRKİYE HAYAT EMEKLİLİK A.Ş

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler