Türkiye Hayat Emeklilik (Halk Emeklilik) BES'Ten Ayrılma İşlemimi Yapmamaları

Habibe Habibe19 Eylül 16:20

3 yıl önce Halkbank'na kredi almak için başvurduğumda bireysel emekliliğe katılmanız halinde kredi alabilirsiniz eğer bunu kabul etmezseniz ihtiyaç kredisi alamazsınız, kredi ödemenizin bittiği gün BES'ten ayrılabilirsiniz açıklaması üzerine zorunlu olarak Halkbank Bireysel Emeklilik ödemesine başlamıştım. Kredi ödemem tamamlanınca ağustos ayında bireysel emekliliğimin sonlandırılıp biriken paramı geri almak için müşteri hizmetlerine telefondan başvurdum. (Giriş bankadan yapılırken çıkış maalesef bu yolla oluyor) Bu talebimden sonra 3 kez tekrar aranarak vaz geçmem konusunda ısrarcı olundu. Ben kararlı olunca da faks veya PTT yolu ile ayrılma formunu doldurup göndermem istendi.

Formu doldurup faksladım. Ben birikmiş paramın hesabıma yatmasını beklerken 18 Eylül 2020 tarihinde hesabımdan Halk Hayat Emeklilik için (adı değişmiş) bireysel emeklilik parası çekildiğini gördüm. Çok şaşırdım. Dikkat etmesem ödemenin farkına bile varmayacaktım zira iptal için form doldurup göndermeseydim beş kesinti tarihi 18 Eylül'de değil 1 Eylül de olacaktı. 1 Eylül'de hesabımdan kesinti olmayınca faxladığım iade formunun işleme alındığını ve her şeyin yolunda olduğunu düşündüm. Bu işlemi sonlandırıp biriken paramı geri almak bu kadar zor olmamalı idi. Başvuru alınırken ne kadar hızlı ve kolay işlem yapılabiliyorsa sonlandırılırken de aynı kolaylık sağlanmalıdır. Bu uygulamada maalesef iyi niyet göremiyorum.

Gelişme :

19 Eylül 11:29

25/08/2020 tarihinde BES ten ayrılma talep formunu markanın bankanın belirttiği hatta faks ile göndermeme rağmen bugün tesadüfen ayrılma talebimin isleme konulmadığını ve 18 Eylül 2020 tarihinde hesabımdan BES için para kesildiğini bugün tesadüfen gördüm. Çok şaşırdım. BES ödeme tarihim iptal talebim olmasa idi 1 Eylül idi. Bu tarih ve bu tarihi takiben 3-4 gün içerisinde iptal talebimin isleme konulduğunu düşünüp ve sevinmiştim. BES e girişim 3 yıl önce ihtiyaç kredisi çekmek için BES e giriş yapma zorunluluğum olduğunun, haricinde kredi bas vuru talebimin kabul edilmeyeceğinin, kredi geri ödememin bittiği gün BES ten ayrılabileceğimin banka çalışanı tarafından bana söylenmesi idi. Kredi ödemem tamamlandığı günü takip eden günlerde BES iptali için müşteri temsilcisi ole görüştüm. Ardından 3 kez biri farklı ikisi aynı günde olmak üzere 3 kez ayrılma talebimden vaz geçmem için müşteri temsilcileri tarafından arandım. (Burada beni arayan müşteri temsilcilerine kabahat bulmuyorum, kabahati onları bu aramaya mecbur tutan kurum yetkililerinde buluyorum) Ayrılma konusunda kararlı olduğumu söyleyince ayrılma talep formunun adıma mail ile gönderileceği, formu doldurup belirtilen süre içerisinde faks veya PTT ile (mail de değil) kuruma göndermem gerektiği belirtildi. Formu faks ile gönderdim. BES e giriş bankadan kolaylıkla yapılırken BES ten çıkış bu kadar zor olmamalı. Paramın kurum yetkilileri tarafından gasp edildiğini düşünüyorum. Çevremdeki insanlara bu kurumun BES sistemini tercih etmemelerini tavsiye edeceğim. İyi günler

  • - Görüntüleme

Cevaplar

Değerli Müşterimiz, Ayrılma talep formunuz şirketimize ulaşmamıştır.Çıkış işlemleri için kullanacağınız formlarınız şirketimizde tanımlı olan Elektronik Posta adresinize gönderilmiş olup, Formunuzu okunaklı, IBAN numaranız yazılmış ve manuel imzalı olarak düzenlemenizi ve [email protected] e-posta adresimizden veya 0212 310 39 99 nolu faks numaramızdan bizimle paylaşmanızı rica ediyoruz. Saygılarımızla. Türkiye Hayat ve Emeklilik A.Ş.

Değerli Müşterimiz, İletmiş olduğunuz geri bildirim incelenmeye başlanmış olup, konuyla ilgili en kısa sürede tarafınız ile iletişime geçilecektir. Göstermiş olduğunuz anlayış için teşekkür ederiz. Geri Bildirimleriniz ile ilgili her konuyu www.turkiyehayatemeklilik.com.tr’de yer alan Çözüm Merkezi adımından veya 0850 202 20 20 numaralı telefondan tarafımıza iletebilirsiniz. Ürün ve hizmetlerimiz ile ilgili her konuda size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. Saygılarımızla, TÜRKİYE HAYAT EMEKLİLİK A.Ş

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler