06 Mayıs 2016

Türkiye Finans Tfx Target Platformu!

Türkiye Finans Bankası Tfx Target ile 5/24 döviz alım-satım işlemi yaptırmaktadır. Fakat başıma gelenleri okuyunca bir kez daha düşünün. 04.05.2016 akşam 19.00'da dolar kuru 2.89 TL iken, herhangi bir düşme ihtimaline karşı zarara uğramamak için 2.87'ye düşerse sat demek olan stop seçeneğini kullandım. Bu dakikadan itibaren kur hiçbir şekilde düşmemiş devamlı artmıştır.
21.32'de kur 2.92 ile 2.97 arasında hareket etmiştir. Oyun da burada başlıyor.


Normalde alım satım makasım 0.40 kr. olduğu halde, 21.32'de 1 saniye makası 12 kr. yaparak (30 katı) ben USD'yi 2.83'den alırım-3.07'den satarım diyor. (bu arada USD: 2.95) zararda sözde müşteri. Kendini korusun diye uyguladığı sistem ile 2.87'nin altına düşerse sat dediğimiz için 1 saniyede kura keyfi 2.83'ü gösterip piyasa fiyatının çok çok altında elinizden alıyor.
Kur piyasa fiyatı: 2.95
Sizden aldığı rakam: 2.83
Tüm resimleri de elimdedir...

Erdinç 18.310 Okunma

Cevaplar

 • Erdinç09 Mayıs 2016

  Konuyu takip eden arkadaşlara bilgi: bankadan gelen mailde yaptıklarının kanuni olduğu, istediğim yere de şikayet edebileceğim belirtilmekte. Ben ikna olmadım, bir bankanın makasları keyfi olarak istediği kadar açamayacağı düşüncesindeyim ve fiyatların net bir şekilde arttığı ortadayken 1-2 sn. Süren makas açılımı ile piyasa fiyatının çok çok altında elimizdeki dövizi almasının tüketiciyi kandırma olduğunu düşünüyorum. Elimdeki görüntülerle, bilgi ve dokumanlarla tkbb Hakem Heyetine ve daha sonra Yargıya başvuracağım. Türkiye Finans size Teşekkür . Ederim.

 • Türkiye Finans Temsilcisi09 Mayıs 2016

  Değerli Müşterimiz, Öncelikle Bankamıza iletmiş olduğunuz talebiniz/öneriniz/şikayetiniz için teşekkür ederiz. Müşteri Anayasamız kapsamında, her türlü görüş ve önerilerinizi önemsiyor ve sizlere daha iyi hizmet sunabilmek için değerlendiriyor, memnuniyetinizin en üst seviyede olması için çalışıyoruz. Talebiniz/öneriniz/şikayetiniz için aksiyon alınmış olup sonucu kayıtlı e-posta adresinize iletilmiştir. Bizimle irtibata geçtiğiniz için teşekkür eder, iyi günler dileriz. Saygılarımızla Türkiye Finans Katılım Bankası A.Ş. Müşteri Memnuniyeti Servisi

 • Erdinç09 Mayıs 2016

  Şikayet Var sitesi üzerinden başvurduktan sonra 3 gün geçti ve henüz dönüş yapılmadı. Hata net bir şekilde ortada fakat çözüm üretilmiyor. Banka ile ilk görüşmemde olayda garipliğin olduğu mh tarafından da söylenmiştir fakat daha sonra ki görüşmelerimde piyasada 2.95 olan kuru benden 2.83'e almalarının normal olduğu söylendi... Yaşadığım durumu daha uç noktada örneklersek; kur 2.95 eğer ki düşerse sat dediğiniz stop rakamı 2.94 bankanın keyfi makası ise farzedelim 1 TL. Banka kuru 2.95 iken 1 sn. Liğine makasını 1 TL yaptığı anda elinizde ki doları sizden 1.95'e de alabilir. Konu ciddi bir platform hatasıdır ve banka bu konuda duyarsız kalmaktadır. Bekliyorum.

 • Türkiye Finans Temsilcisi06 Mayıs 2016

  Değerli Müşterimiz, Öncelikle Bankamıza iletmiş olduğunuz talebiniz/öneriniz/şikayetiniz için teşekkür ederiz. Müşteri Anayasamız kapsamında, her türlü görüş ve önerilerinizi önemsiyor ve sizlere daha iyi hizmet sunabilmek için değerlendiriyor, memnuniyetinizin en üst seviyede olması için çalışıyoruz. Talebiniz/öneriniz/şikayetiniz ilgili birimlerimize iletilmiştir. En kısa sürede sonuçlandırılarak tarafınıza bilgi verilecektir. Bizimle irtibata geçtiğiniz için teşekkür eder, iyi günler dileriz. Saygılarımızla Türkiye Finans Katılım Bankası A.Ş. Müşteri Memnuniyeti Servisi

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön