24 Nisan 2013

Türkiye Finans Kredi Kapatma Masrafı ve İpotek Fek Ücreti!

Türkiye Finans Bankasında 39. 000 tl konut kredisi kullandım. Kredi alırken benden dosya masrafı adı altında 1. 200 tl kesinti alındı. Kredi taksitlerimi hiç aksatmadan ödüyorum. 20. kredi taksidim ödedim ve tüm kredi borcumu kapatmak için şubeye gittim. Bana 38. 600 tl masraf çıkardılar. Bu masrafların ne olduğunu sorduğumda %2 kapatma cezası ve ipotek fek ücreti denildi. Yani bu şu anlama geliyor. 20 taksittir ödüyorum ama ana borcumun sadece 400 tl sini ödeye bilmişim. Faizsiz diye başvurduğum bu bankada kredi kullandığım için pişmanım. Faizli bankadan kredi kullansaydım şuan daha karlı idim. En kısa zamanda iadesini talep ediyorum.

Okan 422 Okunma

Cevaplar

  • Okan 29 Nisan 2013

    Türkiye Finans Bankasından aldığım konut kredisini düzenli olarak ödemekteyim. Yurt dışında çalışıyorum ve izne geldim. Kapatmak için şubeye gittiğimde ek masraflar çıkardıkları için kapatamadım.Bu nedenle faizlerdeki düşüş nedeniyle yapılandırma yapmalarını istediğimi söylediğim.Ama yapılandırmayı sadece taksit günlerinde yapabileceklerini söylediler.İznim biteceği için taksit gününe kadar burada olamayacağımı söylediğimde yapılandırmayı yaptıramayacağı mı söylediler. Benim anayasal hakkım olan bu hakkımı neden istediğim zaman kullanamıyorum. Bankada görevli arkadaşlar neden müşterilere bu konularda yardımcı olmuyor. Borcumuzun bitmesini neden istemiyorlar.

  • Okan 28 Nisan 2013

    Dört gündür cevap bekliyorum...

  • Türkiye Finans Temsilcisi24 Nisan 2013

    Talebiniz ilgili birimlerimize iletilmiştir.En kısa sürede sonuçlandırılarak tarafınıza bilgi verilecektir. Bilgilerinize sunar, iyi günler dileriz. Saygılarımızla.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön