Türkiye Finans Konut Kredisi Faiz Oranının Kredi Onaylanmasından Sonra Tek Taraflı Arttırılması!

Hakan B. |

29.07.2013 tarihi itibari ile Türkiye Finans tarafından onaylanan kredim 30.07.2013 tarihi itibari ile sabah 10:00 sıralarında banka personeli tarafından 0.67 den kullanmış olduğum oran 0.82 ye yükseltildiğini söyledi. Ayrıca vazgeçmem durumunda exper ücretinin alınacağını bildirdi. Toplam ödemem 1980 TL değişti 1 gün içerisinde.

Kredi başvurum esnasında bana bu oranın 1 ay geçerli olacağını söylediler. Şimdi ise artan oranları yansıtmak durumunda olduklarını söylüyorlar. Katılım bankası, faizsiz banka bu insanlar dürüsttür, hakkımızı korurlar düşüncesi ile gittiğim banka şu an beni mağdur etmiş durumda.

Etiketler :

Kredi Faizleri Şube Kredi İşlemleri

Şikayeti Takip Edenler

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Hakan B.
  04 Ağustos
  02:33

  Türkiye Finans Aspendos Şubesi müdürü ve krediyi veren banka görevlisi şikayetimden 1 gün bu konuda son derece yardımcı olmaya çalışmıştır.Fakat oran konusunda 0.75 i teklif etmesi 0.82 ye göre daha lehime gibi gözükse de benim 0.67 ye oranla zararım yine de devam etmektedir. Bu konuda da memnuniyetsizliğim tamamen giderilmemiştir.

 • Hakan B.
  04 Ağustos
  02:29

  bankanın şikayetimden 1 gün sonra oran konusunda 0.75 i teklif etmesi 0.82 ye göre daha lehime gibi gözükse de benim 0.67 ye oranla zararım yine de devam etmektedir. Bu konuda memnuniyetsizliğim hala devam etmektedir. Şunu da belirtmek isterim Türkiye Finans Antalya Aspendos Şubesi müdürü ve krediyi veren banka görevlisinin banka karşı tutum ve davranışlarından son derece memnunum fakat bankanın bana karşı yaptığı uygulama rahatsızlık verici. Aslına bakılırsa maddi zarardan çok yapılan uygulama hiç hoş değil. Ev alma hayalleri kurarak tapuya başvurduktan 1 gün sonra böyle bir sürpriz yaşamak insanı rahatsız ediyor.
  Uygulama şöyle olmalı: bankayla en başta bir yazılı anlaşma yapılmalı, bunun için 1 hafta süre verilmeli, bunu da banka müşterisi bilmelidir.
  Son aşamaya gelinip, kredi onaylanıp banka tarafından bütün evraklar teslim edilip, karşılıklı imzalandıktan sonraki günün sabahına banka tarafından oranların benim aleyhimde değiştirilmesi, hem de 0,67 den 0,82 gibi ciddi oranda artmış olması bana ve benim durumumda olan her müşteriye bankayla ilgili şunu düşündürür: \"Bu müşteri nasıl olsa bu krediyi kullanmak zorunda artık, biz bundan ne kadar koparırsak kardır...\"

 • 31 Temmuz
  09:09

  Talebiniz ilgili birimlerimize iletilmiştir.En kısa sürede sonuçlandırılarak tarafınıza bilgi verilecektir.


  Saygılarımızla.

  TÜRKİYE FİNANS KATILIM BANKASI A.Ş
  MÜŞTERİ İLETİŞİM MERKEZİ