07 Haziran 2016

Türkiye Finans Faizsiz Bankacılıkta Kredi Erken Kapama Yanıltmacası

Türkiye Finans Katılım Bankasından inancım gereği kredili ve cari olarak uzun süre çalışmaktayım. Bankadan konut araç ve bireysel kart ürünleri kullandım. Hiçbirinde gecikmeli ödeme yapmadım. Konut ve 1 adet aracın kredi ödemesini erkenden yaparak riskimi kapattım. Halen bir aracın taksitleri devam etmektedir.

Bu çalışmada bankaya verimlilik sağlayıp para kazandırdığımı düşünüyorum. 2015 yılı sonunda yeni bir araç için 75.000 TL 48 ay vade ile bankadan fon kullandım. 31.05.2016 tarihinde bütün bakiyesini ödeyerek kredimi kapattım. 48 ay vade için 30.150 TL vade farkı ödeyecektim. Bankaya 5 taksit olarak yaklaşık 11.000 TL ödedim.

Bunun 6.600 TL'si vade farkı olarak alındı. Sadece 4.400 TL'si ana paradan düşüldü. Aylık ortalama 630 TL taksitlerde vade farkı çıkıyordu; Ödediğim 5 taksitte bu 3150 TL'ye denk gelir lakin benden alınan fark 6.600 TL'dir. Bu apaçık bir haksızlık.

Ferhat 369 Okunma

Cevaplar

  • Türkiye Finans Temsilcisi08 Haziran 2016

    Değerli Müşterimiz, Öncelikle Bankamıza iletmiş olduğunuz talebiniz/öneriniz/şikayetiniz için teşekkür ederiz. Müşteri Anayasamız kapsamında, her türlü görüş ve önerilerinizi önemsiyor ve sizlere daha iyi hizmet sunabilmek için değerlendiriyor, memnuniyetinizin en üst seviyede olması için çalışıyoruz. Konu ile tarafınıza ulaşılamamış olup detaylı bilgi alabilmeniz için 7 gün 24 saat hizmet vermekte olan 0850 222 22 44 / 444 2 444 numaralı Müşteri İletişim Merkezimiz ile irtibata geçtiğiniz takdirde Müşteri İletişim Merkezimiz size yardımcı olmaktan memnuniyet duyacaktır. Bilgilerinize sunar, iyi günler dileriz. Saygılarımızla Türkiye Finans Katılım Bankası A.Ş. Müşteri Memnuniyeti Servisi

  • Türkiye Finans Temsilcisi07 Haziran 2016

    Değerli Müşterimiz, Öncelikle Bankamıza iletmiş olduğunuz talebiniz/öneriniz/şikayetiniz için teşekkür ederiz. Müşteri Anayasamız kapsamında, her türlü görüş ve önerilerinizi önemsiyor ve sizlere daha iyi hizmet sunabilmek için değerlendiriyor, memnuniyetinizin en üst seviyede olması için çalışıyoruz. Talebiniz/öneriniz/şikayetiniz ilgili birimlerimize iletilmiştir. En kısa sürede sonuçlandırılarak tarafınıza bilgi verilecektir. Bizimle irtibata geçtiğiniz için teşekkür eder, iyi günler dileriz. Saygılarımızla Türkiye Finans Katılım Bankası A.Ş. Müşteri Memnuniyeti Servisi

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön