Yurt Dışında Servis Yok Hatası (roaming Açık-turkcell Yurt Dışı Kullan

Fatih Fatih27 Eylül 16:38

Merhaba,

Türkiye'de kullandığım hazır kartım ile yurt dışına (Oslo, Norveç) çıktım. Geldiğimden beri servis yok hatası alıyorum. 2 Telefon ile denedim ve 2 telefonun da ayarları roaming açık şekilde denedim. Arkadaşımın hattı üzerinden Turkcell müşteri hizmetleri ile görüştüğümde hattımın yurt dışı kullanımına açık olduğu belirtildi. Bundan sonra hattımda bakiye olmadığı için benden avantaj paketi yüklemem (129 TL) istendi. Paketi yüklememe rağmen hâlâ servis yok uyarısı alıyorum. Bankacılık ve Diğer önemli işlemlerimi bu telefon numarası üzerinden yaptığım için birçok satın alma ve finans işlemlerimi yapamıyorum. Bunun haricinde bir önceki ay faturamda beklenmedik ücretler çekilmiş, 30 TL gelmesini beklediğim fatura 190 lira olarak yansıtılmış. Bunun içeriğini görüntülemek için de telefon erişim sorunumun en yakın zamanda düzeltilmesini arz ederim.

 • - Görüntüleme
 • 1Destekçi
 • 3Yorum
empty-star empty-star empty-star empty-star empty-star
0/5

Cevaplar

Turkcell Logo Turkcell 30 Eylül 17:10

Değerli Müşterimiz, 30.09.2020 tarihinde sizi arayarak şikayetiniz hakkında görüşme yapılmıştır. Ürün ve hizmetlerimizle ilgili her türlü bilgi, öneri, görüş ve çözüm taleplerinizi 532 numaralı müşteri hizmetlerimizden veya Dijital Operatör uygulamamız içerisinde "Yardım- Yeni talep İlet" adımlarını seçerek iletebilir, taleplerinizin durumunu "Taleplerim" bölümünden kontrol edebilirsiniz. http://turkcell.li/doindir Saygılarımızla, Turkcell

profile-icon Fatih 27 Eylül 16:53

Tarafınızdan sorunun çözümlenmesini, ve bana şikayete eklediğim telefon numarasından bilgi vermenizi bekliyorum.

Turkcell Logo Turkcell 27 Eylül 16:39

Değerli Müşterimiz, İlettiğiniz konu ile ilgili inceleme yaparak size bilgi vereceğiz. Ürün ve hizmetlerimizle ilgili her türlü bilgi, öneri, görüş ve çözüm taleplerinizi 532 numaralı müşteri hizmetlerimizden veya Dijital Operatör uygulamamız içerisinde "Yardım- Yeni talep İlet" adımlarını seçerek iletebilir, taleplerinizin durumunu "Taleplerim" bölümünden kontrol edebilirsiniz. http://turkcell.li/doindir Saygılarımızla, Turkcell

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
 • Yorum yazabilmek için ya da .

 • profile-icon Fatih 30 Eylül 19:16  

  Konuyu 4-5 telefon sonrasında kendi başıma çözdüm. Şebeke ayarlarından Manuel olarak seçim ve Avantaj Paketi yükledikten sonra düzeldi.

 • profile-icon Bedriye 28 Eylül 00:24  

  Benimde aynı problemim var sizin düzeldi mi

  • 1Yorum
  Cevapları Gizle (1) arrow
  profile-icon Fatih 28 Eylül 08:42  

  Hayır, Türkiye'deki arkadaşlarım aracılığıyla Turkcell'e ulaşıyorum her seferinde farklı "paket/fatura" çözümleri ile gelip para alıyorlar. Böyle müşteri rezaleti görmedim. Kullanamadığım hat için 350 liraya yakın ücret ödüyorum.

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler