16 Temmuz 2016

Turkcell'in Para İsteği!

Ben de bir başka Akıllı Dünya Tarifesi mağduruyum. Yurtdışına çıktınız diyelim. 1 SMS attığınızda ya da 1 saniye telefonla konuştuğunuzda, Turkcell hemen bir paket açıyor ve bu paket size 15-25 TL'ye mal oluyor. Kullanıcıdan herhangi bir onay alınmıyor, başvuru beklenmiyor. İşlem otomatik gerçekleşiyor.


Mayıs ayında yurt dışındaydım ve 2 SMS attım. Buna ek olarak hiç telefonla konuşmadım, hiç internet kullanmadım. Bu 2 SMS'in bana bedeli 15 TL oldu. Müşteri hizmetleri ile görüştüm, "Süreç bu şekilde işliyor, yapacak bir şey yok" dediler, ilk paragrafta yazdıklarımı anlattılar. Kullanıcıya sorulmadan, kullanım miktarına bakılmadan paket otomatik devreye giriyormuş.


Sonuç? Operatörümü değiştirdim. Hem internet kotam 2 katına çıktı, hem de şimdiki aylık faturam -Turkcell'in benden haksız yere aldığını düşündüğüm- 15 TL civarında. Gözümü açtığın için teşekkürler Turkcell!

Bulent 96 Okunma

Cevaplar

 • Bulent25 Temmuz 2016

  Firmayla görüştük, sağ olsunlar aradılar ama sorunu çözmeye yönelik herhangi bir önerileri olmadı. Zaten bana özel yapacakları hiçbir uygulama beni tatmin etmez. Şikayetimin çözülmesi için "Akıllı Dünya Paketi"nin, müşteri onayı alındıktan sonra aktifleştirilmesi gerekiyor, ilk smste otomatik olarak değil.

 • Turkcell Temsilcisi20 Temmuz 2016

  Müşterimiz ile 20.07.2016 tarihinde aranarak görüşülmüştür. Talep ve şikayetleriniz ile ilgili bize 0532 532 0000 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Saygılarımızla, Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.

 • Bulent17 Temmuz 2016

  Kopyala/yapıştır yanıt buraya da yapıştırılmış:) Turkcell ile ilgili tüm şikayetlerde bu metin var. Ben zaten müşteri temsilcisi ile görüştüm diyorum hala Müşteri Hizmetleri ile nasıl görüşeceğimi anlatıyorsunuz:) Laf-ı güzaf! Ben zaten başka bir operatöre geçmişim, bari diğer müşterilerinizi kaybetmemek için bu tarifeden, bu açgözlülükten vazgeçin. Ayrıca ben bu şikayeti yazarken başlık olarak "Turkcell-Akıllı Dünya Tarifesi" yazmıştım, sitede "Turkcell'in Para İsteği! " diye yayımlanmış. Yayındaki başlık haksız sayılmaz gerçi ama benim yazdığım şekli olmadığını belirtmiş olayım.

 • Turkcell Temsilcisi16 Temmuz 2016

  Değerli Müşterimiz, Ürün ve servislerimiz ile ilgili ihtiyaç duyabileceğiniz her türlü konuda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. İlettiğiniz konu ile ilgili inceleme yaparak, en kısa sürede size bilgi vereceğiz. Talep ve şikayetleriniz ile ilgili bize 0532 532 0000 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Saygılarımızla, Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön