18 Nisan 2013 #1749554

Turkcell'in Kurumsallığı!

Yurt dışından getirdiğimiz, İphone5 için 31/01/2013'de Ankara Doğanbey vergi d. ne 115. - TL ödedik, 06/02/2013'de 365 AVM deki T. cell Abone Merkezi ne vs. tüm istenen belgeleri eksiksiz teslim ederek, 10. - TL de -kayıt ücreti-de ödedik. Herşey eksiksiz, hemen ertesi gün ilgili yere göndeririz, sorun yok dediler. İstememize rağmen bize kayıt/belge vs. değil, 10. - TL lık kasa fişi verip yolladılar. Devamlı mcks. gov. tr den bakıyoruz, "belgeler ulaştı incelemede". . Telefon açıyorum 6 ayı bulur diyorlar. . Ve bingo!Bugün gelen sms : kayıt dışı listesinde olduğundan 22. 4. 13 de kullanım dışı bırakılacak! Hiç bir sorun yokken bu nasıl iştir?.

Eser 32 Okunma

Cevaplar

  • Eser19 Nisan 2013

    -Cevaplandı-,Tcell 10 TL mizi cebine indirdi ve bize de BTK nın muhteşem çalışanclarıyla başbaşa bıraktı.Pasport sahibi/aslı/kimliğin aslı vs vs herşey kontrol ediliyor da,neden (imza tutmaması çok sık yaşanan bir sorunmuş) oracıkta imza karşılaştırması-kontrolu yapılmıyor?İnsanlar bu konuda uyarılmıyor "dikkatli imza atın" diye?!Kurumsal(!) Turkcell imiz,ben 10 TL yi cepleyeyim de,gerisini kerizler kendi uğraşıp halletsin diyor.Ya hiç araya girmeyin bu işlemler için,ya müşterilerinize -ücretsiz- yapın,ya da madem yapıyorsunuz,düzgün yapın.

  • Turkcell Temsilcisi19 Nisan 2013

    5392 sayılı yasaya göre, GSM hatlı cihazların hırsızlığını önlemek ve kaçak olarak yurda girmesini engellemek amacıyla yeni bir düzenleme yapılmıştır. Yurt dışından getirilen cihazların IMEI numaralarının kayıt edilmesi BTK tarafından belli kurallar çerçevesinde sağlanmaktadır. Turkcell İletişim Merkezlerimiz sizlere bu konuda yardımcı olmakta ancak olumsuz bir durum yaşanması halinde Bilgi Teknolojileri Kurumu'na başvurmanız gerekmektedir. Bu süreçle ilgili BTK Bilgi İhbar Merkezi'nin 0(312)2322323 numaralı hattından bilgi alabilirsiniz.

  • Eser18 Nisan 2013

    Telefonda bilgi alamayınca,dün bizzat 365AVM Tcell e gidip öğrendik ki,reddin nedeni "imza tutmaması" imiş ve sıkça karşılaşılan bir sorunmuş.E kardeşim,madem sorun biliniyor,biz de şahsen orada imza atıyoruz,herşeyi ince ince kontrol ediyorsunuz da,imzaları neden kontrol etmiyorsunuz?Size 10 TL işlem parasını niye ödüyoruz?PTT cilik yapın diye mi?Keşke Tcell den hiç medet ummayıp,direkt elden BTK'ya götürseymişiz,-para ile eziyet- çekmeyecekmişiz.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön