25 Ekim 2016 #6777343

Turkcell'in Katma Değerli Servisler Adı Altında Müşterilerini Mağdur Etmesi

5***** nolu hat sahibiyim. Normalde 23 TL olan aylık faturam bugün fark ettim 63 TL gelmiş. Geçen ayda 43 TL, yeni fark ediyorum. Turkcell'i aradın ben katma değerli hizmetlerden birine üye olmuşum. 2016 yılındayız merak ettiğim bir şey olsa açar internetten bulurum. Bunu Turkcell'de biliyor, bu yöntemi resmen mağdur etmek için kullanıyor. Tüketicinin zaafından yararlanıp okumadan yanlışlıkla evet diyenlerin fark edip iptal edene kadar kar ettiğini sanıyor ama çok büyük itibar kaybediyor. İnternete baktım bu konuyla ilgili yüzlerce şikayet var. Etrafımda bundan mağdur olmayan yok. Bir mesaj gönderiyor, insanlar kazara evet diyor. Başka bir abonelik olsa kırk tane SMS atıyor, evet yazıp geri SMS atın diyor. Burada da dese ya! 2 tane hattım var ikisi de Turkcell, bir tanesi 20 yıllık. İki hattımı da değiştireceğim.

Haydar 95 Okunma

Cevaplar

  • Turkcell Temsilcisi27 Ekim 2016

    Müşterimizin Müşteri Hizmetlerine ilettiği talebine istinaden inceleme yapılmış olup, müşterimize 25.10.2016 tarihinde bilgi verilmiştir. Talep ve şikayetleriniz ile ilgili bize 0532 532 0000 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Saygılarımızla, Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.

  • Haydar26 Ekim 2016

    Sikayetvar.com'a konuyu yazdıktan bir saat sonra Turkcell'den aradılar, bedelleri geri iade ettiler. Buraya kadar güzel ancak hala ben bu uygulamanın kötü niyetli olduğunu, şikayet etmeyenlerin firmaya kar kaldığını ve bunun Turkcell'e yakışmadığını düşünüyorum. Bu tip hatalı abonelikleri önlemek için son safhada aboneliğin geçerli olabilmesi için SMS ile 'evet' yazarak geri dönüş yapılması gereken bir sistemin olması gerektiğini düşünüyorum.

  • Turkcell Temsilcisi25 Ekim 2016

    Değerli Müşterimiz, Ürün ve servislerimiz ile ilgili ihtiyaç duyabileceğiniz her türlü konuda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. İlettiğiniz konu ile ilgili inceleme yaparak, en kısa sürede size bilgi vereceğiz. Talep ve şikayetleriniz ile ilgili bize 0532 532 0000 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Saygılarımızla, Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön