01 Kasım 2016 #6835074

Turkcell'in Haksız Kazanç Edinimi!

Turkcell, bir takım haber, spor vb. ücretli mesaj servislerini, kullanıcıların isteği dışında (Hattınıza tanımlanacaktır diye gelen mesajı özellikle "hayır" diyerek yanıtlamazsanız) otomatik olarak hatta tanımlamakta, ücretini faturaya eklemekte. Bu hafta sonu Turkcell evet diyerek onaylamadığım servisler için faturama yansıtılan 24 TL'nin, "hesapta" müşteri memnuniyeti diyerek 15 TL'sini iade ettiler. 9 TL'lik kısmını, gönderdikleri mesaja hayır demediğim için el koydu. Hayır diye mesaja yanıt vermediğim için sunulan ek ücretli hizmeti kabul ettiğimi söylediler. Bu yapılan benim algım dahilinde milyonlarca abone düşünüldüğünde haksızlık. Kullanmadığım bir aktif hattım olsa, ay sonunda bu mantıkla ne kadar fatura öderim bilemiyorum.

Tuncay 129 Okunma

Cevaplar

 • Tuncay06 Kasım 2016

  03.11.2016 tarihinde arayan müşteri hizmetleri yetkilisi, zaten daha önceden arayarak (ve elbette arama ücreti ödeyerek) aldığım bilgileri tekrar etti. Bunu yapmış olmakla şikayeti kapatmış oldular sanırım. Üstüne üstlük, 31.10.2016 tarihinde telefonla tüm servisleri iptal ettirmiş olmama rağmen, 01.11.2016 tarihinde yine benzer bir mesaj aldım. Şikayetimdeki cümleyi tekrarlıyorum. Düşünmediğim, istemediğim hatta gerek bile duymadığım bir servise, hiçbir şekilde onay vermeden ücretli olarak üye yapılıyorum, kurtulmak için para ve zaman harcıyorum. Geri arayınca da her şey yasal oluyor? Süper.

 • Turkcell Temsilcisi03 Kasım 2016

  Müşterimiz ile 03.11.2016 tarihinde aranarak görüşülmüştür. Müşterimize servis üyelikleri hakkında bilgi verilmiştir. Talep ve şikayetleriniz ile ilgili bize 0532 532 0000 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Saygılarımızla, Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.

 • Tuncay01 Kasım 2016

  Müşteri hizmetlerinizle yapılacak canlı görüşmeleriniz de ücretli. Onaylamadığım bir hizmetin nasıl olup ta bana fatura edildiğini sorabilmek için (öğrenebilmek değil, çünkü arkadaşlar konuyla ilgili bilgilendirilmemişler. ) yine Turkcell e para ödemek zorunda kalıyorum. Yani, "istiyorum" demediğim, herhangi bir şekilde, mesajla dahi olsa onaylamadığım, aklımda bile olmayan, tamamen Turcell in uydurduğu bir iş için ben her şartta Turkcell e para ödüyorum.

 • Turkcell Temsilcisi01 Kasım 2016

  Değerli Müşterimiz, Ürün ve servislerimiz ile ilgili ihtiyaç duyabileceğiniz her türlü konuda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. İlettiğiniz konu ile ilgili inceleme yaparak, en kısa sürede size bilgi vereceğiz. Talep ve şikayetleriniz ile ilgili bize 0532 532 0000 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Saygılarımızla, Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön