11 Şubat 2014

Turkcell'de Denetim Yeterli Değil!

Bayi bana telefon markamı somadan taahhütlü bir gnctrkcl kampanyası satmış.Fark ettiğimde müşteri hizmetlerini aradım.Blackberry telefonlara ait net almam gerektiğini öğrendikten sonra hemen tarife değişikliği istedim. Önce taahhütlü kampanya olduğunu değiştiremeyeceklerini bayiye gidip düzelttirmemi söylediler.


15 günlük yasal süreyi hatırlattım hemen değişiklik yapıldı?O arada gnctrkcl yaş sınırı üstünde olduğumu,iznim olmadan hat kullanıcısının tanımadığım Azeri biri olarak gösterildiğini öğrendim. Ayrıca fatura adresimin hiç bulunmadığım alakasız bir adres olduğunu gördüm. Denetim, kontrol sıfır.Bayiler yanlış bilgilerle hat satıyor!Başımıza iş açıyorlar. İptal için 1 yıllık vergi ücreti talep ediyorlar.

Vildan 121 Okunma

Cevaplar

 • Vildan26 Mart 2014

  Turkcell firması bana tüm bu yaşanan olumsuzluklardan sonra 1 faturanın tarafımdan tahsil edilmeyeceğini söyledi. 1 ay evvelinden verilen bu taahhüte rağmen banka hesabıma tamamen tesadüfen (!) girmem sonucunda faturanın ödemelere yansıdığını farkettim. Hemen aramama ve son ödeme tarihine 1 gün olduğunu söylememe rağmen o fatura bankadan geri çekilmedi. Bunu karşılığında kredi açılacağını söylediler. Ki ben taahhütlü bir paket kullanmıyorum ve bu faturadan sonra hattı kapatmak isteyebilirim!! Bu seçeneği düşünmeden kredi açma kararını kendileri veriyorlar... Bana otomatik ödemeyi geri çekmemi faturanın ödenmemesini sağlamamı istediler. Fakat fatura bakiyesi iade edilen ücretten fazla olduğu için kalan bakiyeye faiz uygulanacak bunu istemedim. Kaldı ki bunca rezaletten sonra, üstelik yine kendi hataları söz konusuyken 1 kuruş dahi faiz ödemeyeceğimi söyledim. Bana geri dönüş yapılacağı söylendi. Ertesi günü 2 arama yapılmıştı fakat gün boyu toplantıda olmam sebebi ile cevap veremedim. Ertesi gün bir kişi dahi bilgi vermek için aramadı. Halen ödenmemiş faturam görünmekte, günü geçmiş olduğundan belki de faiz uygulanmakta. Ama onlar aradığında telefonlara cevap veremediğimizde kendimiz ulaşmak için çaba sarfetmemiz gerekiyor. Ben 1 aydan fazladır aynı konu üzerinden bu sorunları yaşıyorum. Bilgilerinize!!

 • Turkcell Temsilcisi19 Şubat 2014

  Müşterimiz ile 12.02.2014 tarihinde aranarak görüşülmüştür. Müşterilerimiz her türlü talep ve şikayetleri ile ilgili bize [email protected] adresimizden, www.turkcell.com.tr Önerim/Şikayetim Var linkinden, 532 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden ulaşabilir. Saygılarımızla, Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.

 • Vildan'ın Teşekkür Mesajı18 Şubat 2014

  Yaşanan hatadan bayi sorumludur. Fakat bayiinin adıma girdiği bilgileri denetlemek, Turkcell firmasının sorumluluğundadır. Böyle bir durumda firmanın yaklaşımı tamamen çözüm ve müşteri memnuniyeti odaklı olmuştur. Teşekkürler

 • Turkcell Temsilcisi11 Şubat 2014

  Değerli Müşterimiz, Ürün ve servislerimiz ile ilgili ihtiyaç duyabileceğiniz her türlü konuda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. İlettiğiniz konu ile ilgili inceleme yaparak, en kısa sürede size bilgi vereceğiz. Talep ve şikayetleriniz ile ilgili bize [email protected] adresimizden, www.turkcell.com.tr Önerim/Şikayet Var linkinden, 532 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden de ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Saygılarımızla, Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön