11 Aralık 2014

Turkcell Yuvarlama Farkı Yanıltmacası!

Birkaç yıl önce ortaya çıkan "Yuvarlama Farkı" konusunu Turkcell iyice abartmış. 26,00 TL olan faturama nereden esti ise 0,07 TL'lik Yuvarlama Farkı yansıtmış. Sonunda bir yuvarlamaya ihtiyaç duymayan faturaya kafasına göre para bastığını gösteren bu örnekle Turkcell, kalitesini (!) bir kez daha kanıtladı.

Efecan 2.796 Okunma

Cevaplar

 • Efecan22 Aralık 2014

  Turkcell, "Müşterimiz ile 15.12.2014 tarihinde aranarak görüşülmüştür. Müşterimize faturaları hakkında bilgi verilmiştir." şeklinde bir bilgilendirme yazmış olsa da fatura hakkında bir bilgi verilmemiştir. Daha önce yazdığım gibi sadece böyle bir uygulama olduğu söylenmiş fakat bunun neden/neye istinaden yapıldığına dair bir detay verilmemekte ısrar edilmiştir. Buna rağmen gerekli birimleri aktarın dediğimde de yapamayacaklarını belirtmişlerdir. Bu bilgileri 15 Aralık tarihinde zaten yazmama rağmen 16 Aralık'ta buraya farklı bir bilgi vermeleri yanlış yönlendirmeden farklı bir durum değil. Burada Turkcell standart bir cevap prosedürü izliyor olsa da çözüme ya da bilgilendirmeye yönelik bir durum halen söz konusu değildir. 10 Ocak öncesi de fatura çıkmayacağı için durumun ne olduğunu görememekteyim.

 • Turkcell Temsilcisi16 Aralık 2014

  Müşterimiz ile 15.12.2014 tarihinde aranarak görüşülmüştür. Müşterimize faturaları hakkında bilgi verilmiştir. Müşterilerimiz her türlü talep ve şikayetleri ile ilgili bize [email protected] adresimizden, www.turkcell.com.tr Önerim/Şikayetim Var linkinden, 532 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden ulaşabilir. Saygılarımızla, Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.

 • Efecan15 Aralık 2014

  Turkcell tarafından 4 gün sonra arandım. Arandığım birim "Sosyal Medya Birimi" olarak belirtildi. Konu hakkında "Yuvarlama Farkı, tahsilat birimi tarafından kalemlerin yuvarlanması ve işlenmesi ile oluşuyor" şeklinde bir cevap verildi. Yaklaşık 10 kez "Ben Yuvarlama Farkı nedir ve neye istinaden yapılıyor diye soruyorum, kim yapıyor diye sormuyorum. Hep aynı 3 cümleyi kuruyorsunuz" dememe rağmen herhangi bir sonuç olmadı. Bende bunun üstüne bilgisi olduğu belirtilen birim olan Tahsilat Birimi'ne bağlayın dediğimde de bunun mümkün olmadığını belirttiler. Sonuç olarak Turkcell, numaramı taşımama rağmen hala daha belirsiz rakamlar ve söylemler ile zorluk çıkartmaya devam ediyor.

 • Turkcell Temsilcisi11 Aralık 2014

  Değerli Müşterimiz, Ürün ve servislerimiz ile ilgili ihtiyaç duyabileceğiniz her türlü konuda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. İlettiğiniz konu ile ilgili inceleme yaparak, en kısa sürede size bilgi vereceğiz. Talep ve şikayetleriniz ile ilgili bize [email protected] adresimizden, www.turkcell.com.tr Önerim/Şikayet Var linkinden, 532 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden de ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Saygılarımızla, Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön