26 Mart 2013 #1708004

Turkcell Yurtdışından Getirilen Cep Telefonu Kayıt İşlemi!

Yurtdışından getirmiş olduğum cep telefonumu 8 gündür Turkcell'in çeşitli bayilerinden kayıt altına aldırmaya çalışıyorum. Bayiler açık açık "biz bu işlemi yapmıyoruz " demiyorlar, sistem arızalı, her an açılabilir deyip oyalama yoluna başvuruyorlar.


Turkcell müşteri hizmetleri ise işlem yapan bayilerimiz var ancak e-devlet'ten de ücretsiz işlem yapabilirsiniz diye akıl veriyor. Turkcell'e yazılı yoldan yaptığım şikayete ise hiç bir cevap alamadım. Telefonum şu anda servis dışı kaldı. Açıldığı anda operatörümü değiştireceğim. Bir hizmeti müşteriye ya sunuyorsunuz dur (ücret karşılığında) ya da sunamıyorsunuz dur. Ama müşteriyi oyalamak, bugün git yarın gel yöntemi artık çok çağ dışı kaldı.

Yeşim 4.049 Okunma

Cevaplar

  • Yeşim29 Mart 2013

    Bu açıklamayı defalarca dinledim. BTK'ya tabiki başvurdum ve bilgi aldım. Sorun şudur: Turkcell bayileri son zamanlarda yaşanan sorunlardan dolayı, IMEI kayıt etmek istemiyorlar ve müşteriyi bugün git yarın gel yöntemi ile oyalıyorlar. Ayrıca her bayii bu işlem için farklı bir ücret talep ediyor. Buradan da anladığım Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş. 'nin bayilerine serbestlik tanıması. Sorun da tam bu noktada. Vermiş olduğunuz cevap benim şüphelerimi teyid etti. Teşekkür ederim.

  • Turkcell Temsilcisi27 Mart 2013

    Yurt dışından getirilen cihazların IMEI numaralarının kayıt edilmesi BTK tarafından belli kurallar çerçevesinde sağlanmaktadır. Turkcell İletişim Merkezlerimiz sizlere bu konuda yardımcı olmakta ancak olumsuz bir durum yaşanması halinde Bilgi Teknolojileri Kurumu'na başvurmanız gerekmektedir. Bu süreçle ilgili BTK Bilgi İhbar Merkezi'nin 0(312)2322323 numaralı hattından bilgi alabilirsiniz. Müşterilerimiz her türlü talep ve şikayetleri ile ilgili bize [email protected] adresimizden, www.turkcell.com.tr Önerim/Şikayet Var linkinden, 532 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden ulaşabilir. Saygılarımızla, Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön