01 Nisan 2013 #1716882

Turkcell Yüklenen Kullanım Farkı!

Turkcell den gelen mesaj üstüne 12 tl yükledim ve gelen mesaja cevap yazdığımda bakiyeniz yetersiz uyarısı geldi. Yükleme yaptığım yere gittiğimde -5e kadar kullanılır denildi eve gelip Turkcell i aradım Turkcell de devlete vergi alındı ondan olmuş dedi o zaman yüklediğim 12 tl yi iptal edip 19 tl yükleyelim dedim olmaz bir daha 12 tl yükleyin o zaman denildi.


Bu vergi için bir uyarı mesajı ulaşmadığı için bilgim yoktu ve hattımı derhal taşıma kararı aldım. Böyle memnuniyetsiz ve bilgisiz bir işlem nasıl yapılır 1 saat sonra 12 tl yi iptal edip 19tl yüklenebilirdi. Turkcell kullandığım şirket hatlarımı dahil değiştirmeyi düşündürdü.

Sitare 54 Okunma

Cevaplar

  • Turkcell Temsilcisi01 Nisan 2013

    Tüm ön ödemeli hat kullanan müşterilerimizden 20 Haziran 2011 tarihi itibariyle, her ay telsiz kullanım ücreti alınmaktadır.Bu ücret “Telekomünikasyon Hizmeti” için devlete ödenmesi gereken bir tutardır. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu kararı gereğince 2013 yılı için 15,68 TL olarak belirlenmiştir. TURKCELL bu ücreti aboneleri adına devlete sene başında toplu öder, ancak abonelerine ödeme kolaylığı sağlamak için bu tutarı aylık olarak tahsil eder. Ocak ayında 1,38 TL, 2013'ün diğer aylarında ise 1,30 TL olarak hattınızdan tahsil edilecektir. Konu ile ilgili bilgilere web sitemizde yer alan http://www.turkcell.com.tr/bireysel/yardim/Sayfalar/duyurular/Telsiz-Kullanim-Ucreti-Bilgilendirme.aspx linkinden de ulaşabilirsiniz. Müşterilerimiz her türlü talep ve şikayetleri ile ilgili bize [email protected] adresimizden, www.turkcell.com.tr Önerim/Şikayet Var linkinden, 532 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden ulaşabilir. Saygılarımızla, Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön