05 Kasım 2018
Yorum Yap
#11112699

Turkcell Yeni Hat Rezervi Bireysel Menüden Kurumsal Hat?

İyi günler. 1 Kasım *** hattımı kapattırdım ve Turkcell'den yeni hat talebinde bulundum. Ekleri aşağıda veriyorum. Resim_1 de ki menüden bireyselresim_2 de ki kampanyayı seçtim. Bu işlemleri müşteri temsilcisinin yönlendirmesi ile yaptım. Hatta neden daha farklı kampanyaların olmadığını sordum kısıtlı seçimler vardı. Temsilci ise 1 ay fatura ödeyim daha farklı kampanyalara ya da hazır kart geçebileceğimi tarafıma iletti. 5 Kasım sabah saatlerinde İstanbul alan kodlu sesli bir bant kayıtı tarafından aranıldım ve gün içerisinde 09.00-18.00 saatleri arasında Tele Kurye ile son işlemlerin yapılacağı tarafıma bildirildi. Sonrasında bize bir mesaj atılmış ve gerekli evraklar belirtilmiş. Sesli bant kayıtında mesaj atılacağı belirtilmediği için yalnızca T.C. kimlik kartımı ve öğrenci belgemi çıktısını hazır bulundurdum saat 12.30 Tele Kurye adresimize geldi. Üniversite öğrencisi olduğum için derse giderken kapıda karşılaştık gerekli yerlere imza attım ve kendisinden rica ettim isim ve adres kısmını annem doldurabilir mi diye kabul etti ve ben gittim döndüğümde annem kurye kredi ekstresi üzerime kayıtlı bir fatura gibi belgeler istemiş. Üniversite öğrencisiyim üstüme kayıtlı bir doğalgaz elektrik internet gibi bir faturam yok. Öncelikle Turkcell'den şikayetçiyim sebebi bu kişiler size başvurulurken belirtilmeli kuryenin geleceği saatler içerisinde sadece mesaj atılarak son dakikaya sıkıştırılmamalı mağduriyetten başka bir şey vermedi bana Turkcell perşembe günü gelecek olan kurye 8 Kasım yani 1 haftadır.**** hattımı kapatmış olacağım mtb doğa sporu ile uğraşan biri olarak telefonsuz olarak ailemden habersiz dağa gitmem ailemde endişe yaratıyor. Müşteri hizmetlerini annemin (kurumsal hattı) aradım. Yeni hat talebinde bulunduğumu ve aradığım hattın kurumsal olduğu için beni bireysele bağlamalarını rica ettim. Bireyseldeki müşteri hizmetlerine yeni rezerve ettiğim numarayı paylaştım ve kimlik bilgilerimi ne dese beğenirsiniz yeni talepte bulunduğunuz numara kurumsal olduğu için sizden gerekli belgeleri talep etmişler? Tabi şaşırdım ve beni tekrar kurumsala bağladılar kurumsalda ki müşteri temsilcisine durumu anlattım ve bu durumda bir şey yapamayacağını belirterek beni kurumsala bağladı ve tekrar durumu izah ettim sonra ne oldu bilmek ister misiniz tekrar bireysele ve tekrar kurumsala sonra tekrar bireysele bu döngüleri hoparlör açık yanımdakilere dinlettim şaka gibi bir olay. Turkcell iletişim sayfasında e-mailinizi aradım bulamadım. Yani mağdurum.

Eren Eren 1.407 Okunma

Cevaplar

 • Eren11 Kasım 2018

  Müşteri temsilcisinin yönlendirmesi ile yeni hat başvurusu yaptım. 1 Ay fatura öder ve yıllık verginizi ödeyip faturasıza geçebilirsiniz denildi 48 Saat te açılmayınca 0532 532 0000 arayıp durumu bildirdim. Sim kartı çıkarın takın dediler. Hattım açıldı ne öğreneyim. 12 ay Taahhütmüz varmış benim haberim yok! Neyse ki düzeltiler 1 Aylık Fatura bedeli dediler bir de yıllık vergi 70 TL. Bayiden faturasıza geçebilirsiniz denildi. 0532 532 0000 kendi hattımdan aramamıştım, hattım aktif olunca telefonu kapattım ve bayiye gittim. Bayi de yeni bir süprizle karşılaştım. Cayma bedeli! Bana yardımcı olmaya çalıştığınızın farkındayım ama ben kendimi yanlış mı ifade ediyorum acaba? 1. Yeni hat başvurusu yaptım. 12 Aylık Taahhütten bahsedilmedi. 2. Tele Kurye geldi okumadan imzaladım. Çünkü internetten yaptığım işlemler doğrultusunda belge gönderildiğini düşündüm. 3. Hattım açıldı. Müşteri Temsilcisi taahhüdü iptal ettim sizin için geçerli değil gibi cümleler kurdu. Sadece yeni hat almak istemiştim bu kadar teferruata boğulmak ve sürekli yeni süprizlerle karşılaşmak şaşırtıcı doğrusu. Turkcell müşteri hizmetleri ile müşteri arasında bir iletişimsizlik problemi mi var acaba neden online işlemlerde yaptıklarımla sürekli sonradan tarafıma iletilenler farklı allak bullak oldu aklımda bir sürü soru işareti ilk faturaya kadar merak içinde bekleyeceğim. Mümkünse sizden ricam İlk fatura ve toplam ne kadar ücret ödeyeceğim size bunu netleyebilir misiniz.

 • Eren09 Kasım 2018

  Tarafım aranılmadı ve bilgi verilmedi? Kimle konuştunuz bilmiyorum. 08 Kasım da tekrar kurye geldi ve yeni hattı teslim etti 24 saat te açılır dedi 36 saat oldu halen hattım açılmadı ve bilgi verilmedi.--- Bilgi verildi yazılması ne kadar güven sarsıcı...

 • Turkcell Temsilcisi09 Kasım 2018

  Müşterimiz ile 09.11.2018 tarihinde aranarak görüşülmüştür. Müşterimize talebi hakkında bilgi verilmiştir. Taleplerinizi 08.00-01.00 saatleri arasında Hesabım uygulamamız içinde yer alan “Canlı Hizmet” üzerinden bize ulaşarak iletebilirsiniz. http://turkcell.li/TcellHesabim Saygılarımızla, Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.

 • Turkcell Temsilcisi05 Kasım 2018

  Değerli Müşterimiz, Ürün ve servislerimiz ile ilgili ihtiyaç duyabileceğiniz her türlü konuda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. İlettiğiniz konu ile ilgili inceleme yaparak, en kısa sürede size bilgi vereceğiz. Taleplerinizi 08.00-01.00 saatleri arasında Hesabım uygulamamız içinde yer alan “Canlı Hizmet” üzerinden bize ulaşarak iletebilirsiniz. http://turkcell.li/TcellHesabim Saygılarımızla, Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.

Ziyaretçi Yorumları

Benzer Şikayetler