Visit Xolvie to read complaints and reviews, or file yours.

Turkcell Yeni Diye Aldığım Numaralara SMS Yağmuru, Alacaklılar Arıyor?

Vermec
03 Mayıs 02:52
2.108

Turkcell'e güvenerek iki tane yeni hat satın aldım. Ancak iki numara da açıldıktan sonra bahis sitelerinden, yabancı numaralardan, Bitcoin ve bilumum rahatsız edici internet sitesinden ve kanaldan SMS'ler gelmeye başladı. Bir numarayı kapattım. Sonrasında diğer numaramda hukuk büroları ve alacaklılar rahatsız etmeye başladı. Yeni numara diye aldığım numara başka şehirde yaşayan birininmiş.

Numara muhtemelen çok yeni iptal edildi ancak ben masraf yapıp yeni aldığım hattımı kullanamadım. İş için kullanmak için aldığım numaraların bu kadar kalitesiz şekilde ve iptal üzerinden makul bir zaman geçmeden verilmesi beni hayal kırıklığına uğrattı. Çok iyi bir kampanya ile aldığım hatlarım ne yazık ki bana yar olmadı ve kullanamadım. Yeni numara inancıyla aldığım ve kullanamadığım hatlarım için kesilen tüm faturaların iptalini, ceza, vergi ve harçların sözleşmenin temelinde yanıltıcı davranışıyla irade fesadı yaratan Turkcell tarafından ödenmesini, kaybettiğim kampanya faydalarım ile yeni hat diye aldığım problemi hatlar yüzünden uğradığım zararla dahil olmak üzere tüm zararlarımın derhal tazminini ve Turkcell'in bu konuda açıklama yapmasını talep ederim.

Yeni diye tahsis edilen numaralar eskiden başkası tarafından kullanılıyor olabilir ancak üzerinden uzun zaman geçmesi gerekir. Ben numarayı aldığımda her gün 15 tane kumar mesajı gelmemeli, borçlular aramamalı, bunların zaman aşımı süresi geçmeli ki, hattın kapalı olduğuna ikna olan insanlar numarayı unutmalı, numara ondan sonra tahsis edilmelidir. Tüm SMS, arama kayıtları, hatta numaraların eski sahiplerinin arkadaşlarının attığı mesajlar mevcuttur!

profile
1 Destek
03 Mayıs 07:42 (Şikayetten 4 saat sonra)

Değerli Müşterimiz, Talebinizle ile ilgili inceleme yaparak en kısa sürede size bilgi vereceğiz. Saygılarımızla, Turkcell

03 Mayıs 08:39

Değerli Müşterimiz, Elektronik ticareti düzenleme kanununa göre BTK'nın ilgili kanuna ilişkin düzenlediği mevzuata istinaden sorumluluk SMS'i gönderen gerçek veya tüzel kişilerde bulunmaktadır. Pazarlama – tanıtım SMS'i almak istemeyen ve engellenmesi talep edilen içeriklerle ilgili olarak gönderici, gerçek veya tüzel kişilerce işlem yapılması için engelleme taleplerini SMS'i gönderen firmaya iletmeniz gerekmektedir. Doğrudan hizmet sağlayıcı firma tarafından gönderilen bu içeriklerle ilgili Turkcell olarak dahiliyetimiz ve sorumluluğumuz bulunmamaktadır. Her müşterimizin kullanım alışkanlıklarına ve ihtiyaçlarına göre çeşitli hizmetlerimiz bulunmaktadır. Markalardan gelen SMS'leri engellemek için; SMSENGELLE marka ismini yazıp 2200'a gönderebilirsiniz. Aylık abonelik ücreti 9 TL'dir. Saygılarımızla, Turkcell

profile-icon
Yorum yazabilmek için ya da .

Şikayetle İlgili Yorumlar

Benzer Şikayetler

1

Turkcell Yeni Paket Sorunu

Seda
10 Haziran 09:52
110
1

Turkcell Yanlış Fatura Ödemesi Ve Mağduriyet

Aybüke
06 Haziran 13:56
164
Turkcell Yanlış Fatura Ödemesi Ve Mağduriyet
1

Turkcell Hattımda Yaşadığım Mağduriyet!

Miraç
05 Mayıs 22:10
75

Turkcelli Şikayet Edemiyorum

Amine
02 Nisan 15:56
191
Benzer Şikayet Yaz