22 Mart 2013 #1701616

Turkcell Vınn DNS Ayarları!

TURKCELL operatöründen HUAWEI E173u-2 VINN cihazına sahibim. Ne kadar uğraşırsam uğraşayım, bu cihazın DNS ayarlarını değiştiremedim. Bu konuda operatöre başvurduğumda, bu cihazın DNS ayarlarının değiştirilemediği belirtildi. Oysa daha önce başka bir operatörden aldığım cihazın her türlü ayarı değiştirilebiliyordu.


O operatörü çok iyi çekim gücü olmadığından dolayı terk etmiştim ama şimdi pişmanım. Eskiden en azından özgürdüm. TURKCELL, kendi keyfine göre ayarlanmış cihaz satmaktadır. Bunun anlamı, "internette benim istediğim yerleri gezebilirsin" demektir. TURKCELL'i, dolaylı yoldan uyguladığı bu internet sansüründen ötürü protesto ediyor ve kınıyorum.

Murat 219 Okunma

Cevaplar

  • Murat25 Mart 2013

    Sorunu, Huawei Firmasına İngilizce olarak da yazdım. Aldığım cevabı alt tarafa kopyaladım. İngilizce metnin kısaca meali; "lütfen kullanıcı ara yüzünü yapan firmaya başvurunuz" denilmektedir. Yani, cihazı Huawei yapmıştır ama ara yüz TURKCELL'e aittir. Ne yazık ki TURKCELL bu tavrıyla, beni ve diğer kullanıcıları aptal yerine koymaktadır. "Dear Customer, Thank you for contacting Huawei device. Because of the different customized that please touch with your provider or your carrier operator to ensure if your device can be changed the DNS. Once again thank you for contacting Huawei device. Best Regards. Huawei Device Customer Care Team.

  • Murat25 Mart 2013

    İlgili operatör, telefonla arayıp bu konuda yardımcı olamayacaklarını bir kez daha beyan etti. TURKCELL'e taahhüdüm biter bitmez DNS ayarlarının yapılabildiği bir diğer operatöre geçeceğim. Taktir sizin..

  • Turkcell Temsilcisi25 Mart 2013

    Değerli Müşterimiz, Ürün ve servislerimiz ile ilgili ihtiyaç duyabileceğiniz her türlü konuda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. İlettiğiniz konu ile ilgili inceleme yaparak, en kısa sürede size bilgi vereceğiz. Talep ve şikayetleriniz ile ilgili bize [email protected] adresimizden, www.turkcell.com.tr Önerim/Şikayet Var linkinden, 532 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden de ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Saygılarımızla, Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön